Evrokup: "Nijemci" kobni za Hemofarm

Još jedno loše veče za Hemofarm i novi poraz u Evrokupu. Getingen dobio i u Vršcu, Beneton i Alba bez poraza, francuski Roan i Anvil bez pobjede.

Evrokup: "Nijemci" kobni za Hemofarm Izvor: MONDO

Hemofarm je u krizi. Ekipa koju predvodi Željko Lukajić pretrpila je četvrti uzastopni poraz (računajući i NLB Ligu), a drugi put u nedjelju dana od Hemofarma je bio bolji njemački Getingen.

Hemofarm - Getingen 67:79 (15:25, 21:19, 12:18, 19:17) u 4. kolu Grupe B Evrokupa. Vrščani su prepustili prvu poziciju u grupi upravo Getingenu, uslovno rečeno njemačkoj ekipi, jer u svojim redovima ima samo četvoricu Nijemaca - sve ostalo su Amerikanci i jedan Kanađanin!

Upravo je tandem Amerikanaca Majk Skot i Dvejn Anderson, od kojih su i najviše strahovali u Hemofarmu, "upropastio" domaćine u "Milenijumu". Njih dvojica su zajedno dali 52 poena (po 26)! Ostale koševe za Getingen dala su još samo petorica igrača(!).

Bilo je ovo vrlo loše izdanje vicešampiona Srbije. Osim Milana Mačvana, koji je meč završio sa 17 poena, i donekle Miljana Pavkovića (12 poena), ostali ispod prosjeka.

Getingen je u laganom ritmu otvorio utakmicu, Skota i Andersona je baš htjelo, pa je vrlo brzo Hemofarm bio u zaostatku od 17 poena (35:18).

Nekako su Vrščani zadržali priključak i do odmora su smanjili na jednocifren zaostatak - 46:38. Skot je u prvom poluvremenu dao čak 21 poen, a imao je ukupno devet skokova!

Na početku treće četvrtine, Hemofarm je smanjio na 46:50, Getingen je dao prvi poen tek poslije tri minuta igre, ali ni to nisu iskoristili Lukajićevi puleni. Umjesto preokreta, Getingen pravi seriju od 7- 0, a do kraja tog dela igre Hemofarm je dao tek još četiri poena...

Uslijedila je potom nova i odlučujuća serija za konačan trijumf.