EL: Pešić i Savanović izgubili u Moskvi

Valensija doživjela prvi poraz u Evroligi od dolaska srpskog trenera, CSKA još nije eliminisan. Cibona izgubila i osmi put zaredom!

EL: Pešić i Savanović izgubili u Moskvi Izvor: MONDO

Ekipa CSKA savladala je Valensiju rezultatom 73:63 (20:12, 14:18, 14:19, 25:14) i uhvatila "poslednji voz" za Top 16 fazu.

Moskovljani imaju skor 2-6, Valensija 3-5, a borba za četvrto mjesto dobiće elemente trilera ako Armani Džins (3-4) kod kuće izgubi od Efesa.

Armani Džins u sljedećem kolu dočekuje Valensiju, dok CSKA ide u goste Olimpiji.

CSKA je u posljednjih deset minuta ušao sa minimalnim zaostatkom, rezultat se "lomio" do sredine četvrte četvrtine (57:56), a onda su na scenu stupili trofejni veterani. Džej Ar Holden i Ramunas Šiškauskas pogodili su uzastopne trojke i serijom od 8:0 donijeli domaćinu devet poena prednosti.

Valensija je prošle nedelje srušila Efes poslije velikog preokreta u režiji Duška Savanovića, ali ovog puta nije mogla da ponovi čudo. Svetislav Pešić je pružio ruku Dimitriju Šakulinu i priznao prvi evroligaški poraz, nakon pobjeda nad Panatinaikosom u Atini i Efesom kod kuće.

Savanović (15p, 8sk) je uz Viktora Klavera bio najefikasniji u gostujućem timu, dok je Boban Marjanović igrao svega deset minuta za CSKA - zabilježio je dva poena, dva skoka, po jednu asistenciju i blokadu.

Montepaski je u Zagrebu rutinski pobijedio Cibonu, što se i očekivalo s obzirom na "raspad sistema" u zagrebačkom klubu - 82:66.

Milovan Raković (2p, 3sk) za devet minuta je dao simboličan doprinos osvajanju novih bodova, a ni Bo Mekejleb (5p, 2sk, 1as za 18 min) se nije naigrao. Objektivno, nije bilo potrebe za velikom potrošnjom energije...

Dok su "cibosi" na putu da se oproste od Evrope bez ijedne pobjede, Montepaski (7-1) će se u mečevima sa Fenerbahčeom kod kuće, odnosno Barselonom u gostima, boriti da zadrži prvo mjesto u C grupi.

REZULTATI I PAROVI 8. KOLA:

Grupa A (četvrtak)

Makabi - Partizan mt:s
Prokom - Žalgiris
Kaha Laboral - Himki

TABELA: Makabi 6-1, Žalgiris 4-3, Partizan mt:s 4-3, Himki 3-4, Kaha Laboral 2-5, Prokom 2-5.

Grupa B

Šarlroa - Bamberg 75:61
/Malet 26, 4as - Plajs 13, 9sk, Šuput 11, 4as/

Unikaha - Olimpijakos (četvrtak)
Real - Lotomatika (četvrtak)

TABELA: Olimpijakos 5-2, Real 4-3, Unikaha 4-3, Lotomatika 4-3, Šarlroa 3-5, Bamberg 2-6.

Grupa C

Cibona - Montepaski 66:82
/Radošević 20, 7sk - Kaukenas 20, 5as/

Lijetuvos Ritas - Šole (četvrtak)
Fenerbahče - Barselona (četvrtak)

TABELA: Montepaski 7-1, Fenerbahče 6-1, Barselona 5-2, Šole 3-4, Lijetuvos 1-6, Cibona 0-8.

Grupa D

CSKA - Valensija 73:63
/Gordon 15, 5sk, Holden 14, 7as - Savanović 15, 8sk/

Armani Džins - Efes 84:70
/Houkins 24, 5as - Nahbar 20, Rakočević nije igrao/

Panatinaikos - Olimpija (četvrtak)

TABELA: Panatinaikos 5-2, Olimpija 5-2, Armani Džins 4-4, Efes 4-4, Valensija 3-5, CSKA 2-6.