EL: Olimpijakos pao, PAO se provukao

Panatinaikos dobio praktično izgubljen meč sa Olimpijom na svom parketu, Ivković i Teodosić sa Olimpijakosom poraženi u Malagi.

EL: Olimpijakos pao, PAO se provukao Izvor: MONDO

Željko Obradović može da zahvali samo Dimitrisu Dijamantidisu, što nije izgubio i drugu evroligašku utakmicu u dvorani OAKA.

Olimpija je u posljednjem minutu vodila sa 75:70 i 77:72, ali je iskusni plejmejker ubacio sedam poena zaredom, uključujući koš poslije ofanzivnog skoka u posljednjem sekundu, kojim je iznudio produžetak.

"Zmajčeki" su dodatnih pet minuta otvorili trojkom Ilievskog, na drugoj strani je trostruko uzvratio Dru Nikolas i uz dobru odbranu "zelenih" riješio derbi grupe D.

Olimpijakos, srpskog selektora Dušana Ivkovića, takođe nije sila kakva se očekivalo da će biti. Potvrdio je to poraz od Unikahe (76:74), poslije kojeg se ta dva tima i Real Madrid nalaze na diobi prve pozicije u grupi B.

Makabi je pobjedom nad Partizanom već osvojio A grupu, a Žalgiris se trijumfom nad Prokomom u gostima učvrstio na drugoj poziciji.

Kaha Laboral je protiv Himkija prekinula seriju od pet poraza, uz to nadoknadila "minus četiri" iz Rusije i najavila da će se do kraja boriti za plasman u Top 16. Partizan ima pobjedu više i od Kahe Laboral i od Himkija, a za jednog od njih neće biti mjesta u drugoj fazi Evrolige.

Naredne nedelje sastaju se Žalgiris - Kaha Laboral, Partizan - Prokom i Makabi - Himki.

/Teletović 23, N. Bjelica 2, 3sk, 1as - Planinić 17, 6sk/

TABELA: Makabi 7-1, Žalgiris 5-3, Partizan mt:s 4-4, Himki 3-5, Kaha Laboral 3-5, Prokom 2-6.

Šarlroa - Bamberg 75:61

TABELA: Olimpijakos 5-3, Real 5-3, Unikaha 5-3, Lotomatika 4-4, Šarlroa 3-5, Bamberg 2-6.

Cibona - Montepaski 66:82

TABELA: Montepaski 7-1, Fenerbahče 6-2, Barselona 6-2, Šole 3-5, Lijetuvos 2-6, Cibona 0-8.

Grupa D

Panatinaikos - Olimpija 95:88 (79:79)
/Fotsis 17, 9sk, Dijamantidis 16, 11as - Gregori 19/

srijeda

CSKA - Valensija 73:63

Armani Džins - Efes 84:70

TABELA: Panatinaikos 6-2, Olimpija 5-3, Armani Džins 4-4, Efes 4-4, Valensija 3-5, CSKA 2-6.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)