Nadal će preko njega morati u polufinale: Na Rafinom putu stoji sjajni Grk!

Sada je sve poznato!

Masters London 2020 Nadal protiv Cicipas za polufinale Izvor: FRANK AUGSTEIN/AP, Tanjug

Grčki teniser Stefanos Cicipas pobijedio je u utorak uveče Rusa Andreja Rubljeva rezultatom 6:1, 4:6, 7:6, u drugom kolu Završnog mastersa u Londonu.

Cicipas će se za plasman u polufinale boriti u četvrtak u posljednjem kolu sa Špancem Rafaelom Nadalom, dok je večerašnjom pobjedom u polufinale "poslao" Austrijanca Dominika Tima.

Na drugoj strani, Rubljev je upisao i drugi poraz i izgubio je šanse za prolaz.

Poslije prvog seta koji je Cicipas dobio sa ubjedljivih 6:1 poslije samo 19 minuta igre uslijedila su uzbuđenja. Rubljev se probudio u drugom setu u kojem je odlučujući brejk napravio u desetom gemu.

U trećem setu nije bilo brejkova pa je meč riješen u taj-brejku. Cicipas je poveo sa 5:2, Rubljov je preokrenuo na na 6:5 i imao je meč loptu, ali je napravio duplu servis grešku što je Cicipas iskoristio.

Cicipas i Nadal odigrali su šest međusobnih mečeva i Španac je pobijedio u pet. Ove godine nisu odigrali nijedan meč, a zanimljivo je da je Grk jedini trijumf ostvario na Rafinoj omiljenoj podlozi - na šljaci u Madridu 2019.