RUKOMET (SP): "Orlovi" savladali "gaučose"

U posljednjoj utakmici u Grupi 2 Svjetskog prvenstva u Švedskoj, Srbija pobijedila Argentinu 26:25 (15:13).

RUKOMET (SP): "Orlovi" savladali "gaučose" Izvor: MONDO

Čudo se nije dogodilo. Doduše, niko nije ni vjerovao u njega, pa su Srbi još ranije prežalili olimpijsku vizu.

Najbolji srpski rukometaši trebalo je da savladaju Argentinu sa 20 i kusur golova razlike, ali da prethodno Poljaci pobijede Hrvate, pa da "orlovima" ostane nada da će vidjeti London 2012. Nijedno se nije dogodilo.

"Kockasti" su slomili otpor žilavih Poljaka (28:24), a zatim su izabranici Veselina Vukovića poslije mnogo muka i još jedne neizvjesne završnice, položili na pleća Argentince - 26:25 (15:13).

Momir Ilić je bio najefikasniji sa šest golova, Marko Vujin je dodao pet...

Tako su "orlovi" zauzeli peto mjesto u Grupi 2 i u četvrtak će se sa Norvežanima boriti za deveto mjesto na Svjetskom prvenstvu.

I treću pobjedu u Švedskoj ostvarili su protiv selekcije na "A". Prije Argentine bili su bolji od Alžira i Australije.

Dakle, krenuli su od početka, od "A". Neka tako bude i neka se ostvare predviđanja selektora Vukovića, kome je Svjetsko prvenstvo poslužilo kao početak stvaranje ekipe za Evropski šampionat, koji će se naredne godine održati u Srbiji.

Duel najgorih ekipa Grupe 2 u Lundu obilovao je greškama na obje strane, koje su se često pretvarale u kontranapade, ali još češće odavale utisak totalnog haosa na terenu.

U takvoj konstalaciji snaga, rivali su se "dizali" i "padali" u talasima.

Međutim, kada je Srbija serijom 4:0 povela sa tri gola razlike (7:4), a tu prednost uvećala i na 14:10, utisak je bio da će "suvi" kvalitet Vujina, Ilića i drugova u odnosu na reprezentativce Argentine doći do izražaja i da pobjeda nijednog trenutka neće doći u pitanje.

Ipak, "gaučosi" su do poluvremena smanjili "minus" na 13:15. Nije ih omelo ni to što su drugi dio utakmice počeli sa igračem manje i primili gol.

Krenuli su u seriju i poslije četiri uzastopna pogodtka u 35. minutu poveli 17:16.

"Gaučosi" su imali i 21:19, ali otkako su Srbi izjednačili na 22:22 više do prednosti nisu došli.

"Orlovi" su u jurnjavi po terenu manje gubili loptu, imali su i nekoliko penala u finišu, pa su uspjevali da održe "plus dva" od 24:22 do 26:24.

Kada su Argentinci smanjili na 25:26 iz sedmerca ostalo je da se igra još 70 sekundi.

Alem Toskić je zatim promašio i ostavio protivniku pola minuta da dođe do boda i petog mjesta u grupi.

Međutim, Srbija je odbranila posljednji napad u kome su Argentinci igrali sa sedmoricom igrača, bez golmana, i zabilježila pobjedu.

SRBIJA: Šešum 1, Vujin 5, Nikčević 2, Ćurković, Toskić 2, Stanić (6 odbrana), Ilić 6, Bojinović, Marković, Marjanac (7 odbrana), Prodanović 5, Stojković 1, Rnić, Vilovski, Vučković 2, Stanković 2.

ARGENTINA: Šulc (16 obrana), Fernandez 5, Pizaro 1, S. Simonet 3, Portela 1, D. Simonet 3, Kogovsek 5, Kanepa 1, Kuerin 1, Vijera 2, Fero, Garsija, Fernandez, Vidal 1, Karou 2, Migueles.

Isključenja: Srbija 10 minuta, Argentina 2 minuta.
Sedmerci: Srbija 7 (4), Argentina 4 (4).