Nestvaran preokret Viktora Troickog u Parizu: Selektor Srbije bio na ivici ambisa, iz ''mrtvih'' se vratio u meč!

Autor Dušan Ninković

Meč kakav se retko viđa u teniskom svetu!

viktor-troicki-preokret-kvalifikacije-rolan-garos Izvor: MN PRESS

Senzacija Viktora Troickog na šljaci u Parizu, gde zbog svog plasmana na ATP listi (205. mesto) mora da igra kvalifikacije za drugi grend slem sezone. Ostao je u igri i to nakon spektakularnog preokreta koji je napravio nad 13. nosiocem, Brazilcem Tijagom Selbotom Vildom - 2:1 (0:6, 7:6, 7:6).

Drama u kvalifikacijama trajala je tri seta, a sve je moglo da bude i mnogo brže gotovo... Ali, tada ne bi pobedio Viktor Troicki!

Nakon što je prvi set izgubio bez osvojenog gema, Troicki je i u drugom bio veoma blizu katastorfe. Imao je Brazilac na svojoj strani rezultat 6:0 i 5:2, ali to nije bilo dovoljno! Selektor muške reprezentacije srbije nije se predavao ni kada je situacija izgledala bezizlazno.

U maratonu koji je trajao preko dva sata, Troicki je prvo drugi set odveo do taj-brejka, gde je imao više koncentracije, a zatim napravio potpuni preokret. I u trećem setu je Troicki morao kroz taj-brejk da stigne do seta, ovog puta i pobede!

Selektor Srbije plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za Rolan Garos, a u toj fazi takmičenja igraće i Nikola Milojević. On je u prvoj fazi savladao Petera Polanskog 2:1 (7:6, 1:6, 6:2).

Naredni protivnik viktora Troickog biće aelskandar Vukić, dok će Nikola Milojević igrati protiv Maksimilijana Marterera iz Nemačke.