Đoković: Sljedeći cilj - Vimbldon

Najbolji srpski teniser Novak Đoković izjavio je da mu je glavni cilj u nastavku sezone osvajanje titule na Vimbldonu, nakon što je trijumfovao na Australijan openu.

Đoković: Sljedeći cilj - Vimbldon Izvor: MONDO

Treći teniser svijeta naglasio je da će se za učešće na trećem godišnjem grend slemu pripremati na turniru u Kvinsu, koji se održava od 6. do 12. juna, nedjelju dana uoči Vimbldona.

"Vimbldon mi je najvažniji turnir ove godine", istakao je dvostruki polufinalista tog takmičenja i dodao da mu je turnir u Kvinsu, koji se igra na travnatoj podlozi, "odlična prilika za pripremu".

Srpski teniser je podsjetio da je u Kvinsu 2008. godine igrao u finalu protiv prvog igrača svijeta Španca Rafaela Nadala, izgubivši rezultatom 7:6, 7:5.

"Rafa i ja smo odigrali izvanredan meč u finalu Kvinsa i tada sam bio najbliži osvajanju titule na travi", tvrdi Đoković, koji je nedavno osvojio drugu titulu na Australijan openu, savladavši u finalu Endija Mareja.

(Tanjug, foto: Guliver/Getty images)