SKOKOVI: Morgenštern već šampion

Austrijanac Gregor Šlirencauer u Vikersundu je pobijedio u skijaškim letovima, a njegov zemljak Tomas Morgenštern osigurao trijumf u generalnom plasmanu Svjetskog kupa.

SKOKOVI: Morgenštern već šampion Izvor: MONDO

Šlirencauer je do prvog mjesta u norveškom zimskom centru stigao zahvaljujući letovima od 227 i 237,5 metara, osvojivši 487,5 bodova.

Mladi Austrijanac se tako drugi put u dva dana našao na najvišem postolju, pošto je u subotu na istoj skakaonici podijelio prvo mjesto sa Norvežaninom Johanom Remenom Evensenom.

Morgenštern je u nedelju bio tek peti, ali i to mu je bilo dovoljno da tri takmičenja prije kraja sezone obezbijedi titulu.

Drugo mjesto zauzeo je Evensen sa 476,7 bodova (230 i 226 metara), a treće Poljak Adam Mališ sa 447,8 (213/230,5).

Svjetski kup nastavlja se 13. marta u finskom Lahtiju, a skakače prethodno očekuje Svjetsko prvenstvo u nordijskim disciplinama, od 22. februara do 6. marta u Oslu.

GENERALNI PLASMAN: Morgenštern 1.596 bodova, Aman 1.209, Mališ 1.045, Kofler, 1.016...