MEMFIS: Tipsarević na Rodika

Srpski teniser na startu turniru u Memfisu (nagradni fond 1,1 miliona dolara) bolji od Amerikanca Rajana Svitinga - 6:0, 7:6 (9:7).

MEMFIS: Tipsarević na Rodika Izvor: MONDO

Janko Tipsarević bio je na putu da "pregazi" 118. na ATP listi, ali je poslije ubjedljivo dobijenog prvog seta zaigrao slabije i na putu do pobjede morao da spasi četiri set lopte!

U "taj-brejku" je imao jače živce od protivnika, koji je vodio sa 6:5, a zatim na svoj servis sa 7:6, ali nije uspio da iskoristi šansu za izjednačenje na 1:1.

Tipsarević je prvi set riješio u svoju korist "sa nulom", iako je ubacio samo 36 odsto prvih servisa. Ukupan odnos osvojenih poena u tom dijelu meča bio je 25:7 u korist srpskog tenisera.

Sviting je nakon toga bio mnogo tvrđi orah. Napravio je brejk u sedmom gemu, a pri vođstvu od 5:3 imao prve dve set lopte. Tipsarević se, ipak, nije dao...

Nije dozvolio iznenađenje, kao protiv malo poznatog Holanđanina Huta Galunga u prvom kolu Johanesburga.

Naredna prepreka biće mu prvi nosilac Endi Rodik, a poznato je da Janko u takvim situacijama izvlači iz sebe ono najbolje.

Sa Rodikom se sastajao tri puta, uvek na grend slem turnirima, gdje ga je pobjeđivao sa po 3:1 u Vimbldonu 2008. i na US openu prošlog ljeta. Amerikanac se namučio sa Litvancem Berankisom - 4:6, 6:2, 6:3.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images - arhiva)