SKIJANJE (SP): Slovenki zlato, Žana 42.

Slovenačka skijašica Tina Maze osvojila je zlatnu medalju u veleslalomu na Svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju.

SKIJANJE (SP): Slovenki zlato, Žana 42. Izvor: MONDO

Do prvu svjetske titule u karijeri Maze je došla rezultatom 2:20,54 minuta, srebro je, uz zaostatak od devet stotinki, pripalo Italijanki Federiki Brinjone, a bronza Francuskinji Tesi Vorli, koja je za pobednicom zakasnila 48 stotinki.

Aktuelna olimpijska šampionka u veleslalomu Njemica Viktorija Rebenzburg završila je trku na petom mjestu, dok je njena zemljakinja Marija Riš ostala bez plasmana pošto je u drugoj vožnji promašila kapiju.

Reprezentativka BiH Žana Novaković završila je trku na 42. poziciji sa vremenom 2:30,29, dok Maja Klepić nije startala

Jedina predstavnica Srbije Nevena Ignjatović zauzela je 50. mjesto u vremenu 2:32,94 minuta.

Na Svjetskom prvenstvu, koje se od 7. do 20. febrara održava u Garmišpartenkirhenu, u petak će se u veleslalomu takmičiti skijaši.