Kasno Janko u Tenesi stiže

Endi Rodik eliminisao Janka Tipsarevića u drugom kolu turnira u Memfisu - 2:0, po setovima 6:1, 7:6 (10:8).

Kasno Janko u Tenesi stiže Izvor: MONDO

Lako izgubljen prvi set nije pokolebao Tipsarevića, ali su mu se osvetile propuštene šanse u drugom dijelu meča, kada je poražen u dramatičnom taj-brejku.

Rodik (prvi nosilac, osmi na ATP listi) je sjajno servirao od početka meča i do rezultata 6:1, 2:3 izgubio samo šest poena na svoj servis.

Tada ga je Janko "brejknuo" sa nulom, poveo sa 4:2 i otvorio sebi put ka trećem setu.

"Pogodio je neke nevjerovatne udarce. Djelovalo mi je da je sve dobre udarce sačuvao za taj jedan gem", prokomentarisao je Rodik.

Amerikanac je, ipak, uspio da izjednači i da sebi priliku u trinaestom gemu. Janko je i tu bio bliži osvajanju seta, ali Rodik je spasio dvije set-lopte i onda priveo meč kraju.

Tako je prekinuta mini-serija srpskog tenisera od dvije pobjede u međusobnim duelima - po 3:1 na Vimbldonu 2008. i US openu 2010. godine. Ovo je prvi put da je u mečevima Rodika i Tipsarevića slavio igrač koji je osvojio prvi set.

Rodik će se u četvrtfinalu sastati sa Lejtonom Hjuitom, a preostale parove čine Del Potro - Rasel, Kveri - Fiš i Kendrik - Raonić.

Miloš Raonić je poslije Fernanda Verdaska srušio i Radeka Štepaneka - 6:4, 6:7 (10:12), 7:6 (7:1). U drugom setu nije iskoristio četiri meč-lopte, ali je "na krilima" 38 asova ipak stigao do šeste uzastopne pobjede.

Nagradni fond turnira iznosi 1,1 milion dolara.