DUBAI: Džej Džej u polufinalu

Jelena Janković pobijedila je u četvrtfinalu turnira u Dubaiju Samantu Stosur iz Australije - 2:1.

DUBAI: Džej Džej u polufinalu Izvor: MONDO

Teniska drama u Dubaiju trajala je dva sata i 49 minuta!

Najbolja srpska teniserka plasirala se u polufinale WTA turnira u Dubaiju poslije velike brobe i trijumfa portiv Samante Stosur - 6:3, 5:7, 7:6 (4).

Srpkinja je set i po držala konce u svojim rukama, a onda je potpuno stala. Kada je Jelena došla do ruba poraza, uslijedio je neočekivan obrt i plasman u polufinale gdje će se sastati sa Karolinom Voznjacki.

Prvi set Srpkinja je dobila lagano - 6:3. Jankovićeva se nije mnogo namučila da bi stigla do prednosti od 1:0 u setovima protiv pete igračice svijeta.

Međutim, u drugom setu viđena je izjednačena borba u kojoj je više koncetrecije imala 26-godišnja teniserka rođena u Brizbejnu.

Prva do brejka prednosti stigla je Stosur, koja je povela sa 5:3 i došla na korak od izjednačenja. Jelena se nije predavala, uzvratila je brejkom, a zatim je osvojila svoj servis za 5:5 u drugom setu.

Australijanka je opet povela, a naša teniserka nije imala više snage da drži korak. Rezultat je posle skoro sat i po igre bio izjednačen - 1:1.

Stosur je bila blizu polufinala. Vodila je u trećem setu sa 3:0 i 4:1, ali je onda Jankovićeva počela da igra znatno bolje. Imala je naša teniserka priliku za brejk kod rezultata 4:4, ali je nije iskoristila. Pobjednica je odlučena u "tajbrejku", koji je Jelena riješila u svoju korist - 7:4.

Prvi nosilac na turniru Karolina Voznjacki je bez većih problema eliminisala Šahar Per iz Izraela - 6:2, 6:4.

Voznjacki se naredne nedelje vraća na prvo mjesto WTA liste.

Jelena se do meča u Dubaiju sa godinu dana starijom teniserkom iz Australije sastajala pet puta. Srpkinja je zabilježila tri pobjede, dok je Stosur slavila dva puta.

Nagradni fond turnira je 2.050.000 dolara, a pobjednica će zaraditi 360.000 dolara i 900 WTA poena.