Počeo ključni turnir za Novaka i to loše! Porazi Srba, Medvedev saznao da će svi biti protiv njega u napadu na Đokovića

Autor Nikola Lalović

Indijan Vels je turnir na kome će se odlučiti ko će biti prvi igrač svijeta.

počeo masters indijan vels Izvor: MN PRESS

Konačno je počeo i "peti grend slem sezone" kako mnogi vole da zovu Indijan Vels. Startovalo je loše po Srbiju jer su već na startu eliminisana dva naš teniser.

U prvom meču turnira Miomir Kecmanović nije uspio da pobijedi Alekseja Popirina i Australijanac je trijumfovao 6:3, 7:6. Iako je u drugom setu Kecmanović uspio da vrati brejk u taj-brejku je bio lošiji i već na startu mora kući.

Laslo Đere je takođe ostao bez pobjede, pošto ga je domaći takmičar Maksim Kresi dobio 2:1 u setovima 6:7, 6:1, 7:5. Poslije osvojenog taj-brejka u prvom setu naš teniser je potpuno pao u drugom, da bi se u trećem vidjela prava drama.

Ipak u posljednjem gemu meča Đere je izgubio servis i nadu da bi u još jednom taj-brejku mogao do pobjede tako da sada na turniru od Srba ostaje samo Filip Krajinović.

Indijan Vels svi gledamo jer bi pobedom na tom turniru Danil Medvedev došao do prvog mjesta na ATP listi i smijenio Novaka na čelu, a on je sada dobio prvog rivala.

To je Amerikanac Makenzi Mekdonald koji je vrlo lako savladao Džejmsa Dakvorta 6:3, 6:3. Sada će Medvedev protiv miljenika publike morati da izađe na teren već u drugom kolu i neće mu biti lako.