MAJAMI: Janko prvi put pobijedio Čilića

Tipsarević se plasirao se u 3. kolo turnira u Majamiju, pobijedivši Marina Čilića 2:0 u setovima (6:3, 7:6).

MAJAMI: Janko prvi put pobijedio Čilića Izvor: MONDO

Pet puta do sada igrali su Srbin i Hrvat jedan protiv drugog i uvijek je dobijao Čilić. Sve do turnira u Majamiju.

Prvi put je Tipsarević dobio Čilića i u narednom kolu igraće protiv Nijemca Filipa Pečnera.

Zanimljiv prvi set odigrali su Tipsarević i Čilić, ali su mnogo griješili. Srpski teniser je napravio brejk i poveo 3:1, ali je potom, duplom servis greškom, omogućio protivniku da mu se revanšira. Međutim, već prilikom narednog servisa Čilića, Tipsarević je koristio slab bekhend Hrvata i ponovo napravio brejk za 4:2.

Imao je Čilić potom šansu za novi brejk, ali se Tipsarević iščupao i poveo 5:2, a potom i rutinski završio set.

Broj grešaka obojice tenisera se nije dramatično smanjio u drugom setu. Do 3:3 bez brejkova, a onda je ponovo Tipsarević napravio prednost.

Ali, već u narednom gemu, na servis srpskog tenisera, Čilić uzvraća.

Došlo se do taj-brejka, koji je bio zapravo slika cijelog meča - mnogo obostranih grešaka i nervoznih poteza. Hrvat je čak u jednom trenutku razbio reket.

Srbin je bio za nijansu pribraniji i poslije 5:4 napravio sjajnu paralelu i došao do ključne prednosti.