F1: Pobjeda Fetela u Melburnu

Sebastijan Fetel je pobjednik prve trke u novoj sezoni Formule 1.

F1: Pobjeda Fetela u Melburnu Izvor: MONDO

Aktuelni šampion slavio je u Melburnu na Velikoj nagradi Australije. Startovao je sa pol-pozicije, sve vrijeme je čuvao lidersku poziciju i tako stigao do 11. pobjede u karijeri. Već poslije prvog kruga stekao je prednost nad Luisom Hamiltonom od dvije sekunde i kasnije je fenomenalnom vožnjom samo uvećavao.

"Moramo da ostanemo na zemlji, mnogo toga može da se desi u nastavku sezone. Biće neizvjesna borba sa Mercedesom i Meklarenom iako danas nisu imali dobar dan", poručio je 23-godišnji Nijemac ne želeći da diže veliku prašinu oko premijerne pobjede u 2011.

Svjetski elektronski mediji izvjestili su o njegovoj dominaciji u Melburnu, a Fetelu se to nije dopalo:

"Ne bih upotrebio riječ 'dominacija', jer ima mnogo trka pred nama".

Vozač Red Bula trijumfovao je na stazi Albert park ispred Luisa Hamiltona iz Meklarena i Vitalija Petrova iz Renoa, koji se prvi put popeo na pobjedničko postolje.

Dvostruki svjetski šampion Fernando Alonso iz Ferarija trku je završio na četvrtom mjestu, a Mark Veber iz Red Bula na petom.

Bodove su još osvojili i Dženson Baton iz Meklarena, vozači Zaubera Serđo Peres i Kamui Kobajaši, Felipe Masa iz Ferarija i Sebastijan Buemi (Toro Roso).

Mihael Šumaher je odustao na polovini trke zbog mehaničkih problema, a među vozačima koji nisu prošli kroz cilj bili su i Šumaherov klupski kolega iz Mercedesa, Niko Rozberg, zatim Pastor Maldonado i Rubens Barikelo iz Vilijamsa, vozač Lotusa Heiki Kovalainen i Timo Glok iz Virdžina.

Prije početka trke minutom ćutanja je odata počast stradalima u Japanu.

Naredna trka voziće se na stazi Sepang za Veliku nagradu Malezije. Na programu je 10. aprila.