ODBOJKA: Partizan i Voša blizu finala

Partizan poveo protiv Radničkog sa 2:0 u polufinalu plej-ofa prve lige Srbije, a isti rezultat ima i Vojvodina protiv Crvene zvezde.

ODBOJKA: Partizan i Voša blizu finala Izvor: MONDO

Odbojkaši Partizana nalaze se na korak od plasmana u finale plej-ofa prvenstva Srbije.

Crno-bijeli su i u drugom meču polufinalne serije protiv aktuelnog šampiona Radničkog iz Kragujevca pobijedili sa 3:0 i poveli sa 2:0. Za plasman u finale neophodan im je još jedan trijumf.

Partizan je do drugog poena stigao sigurnom igrom u sva tri seta - 25:14, 25:20, 25:20.

Meč je odigran u Šumicama pred oko 300 gledalaca.

U prvom setu sve je bilo riješeno već do prvog tehničkog tajmautu, na kojem je Partizan imao prednost od čak sedam poena (8:1). Taj dio igre završen je za ekspresnih 19 minuta.

Najzanimljivije je bilo u drugom setu. Kragujevčani su poveli sa 8:6, Beograđani preokrenuli do drugog tehničkog tajmauta na 16:13, i do kraja tog dijela igre još više uvećali prednost. U trećem setu Partizan je popustio u finišu, kada je gostima dozvolio da vežu pet poena i da od 21:14 stignu do 21:19. Međutim, još aktuelni šampion je do kraja meča osvojio još samo jedan poena.

Crno-bijeli su dominirali u bloku sa 13 poena, naspram samo četiri Radničkog, koji u drugom setu nije imao nijedan uspješan blok.

Utakmica je trajala 70 minuta.

Najbolji u ekipi Partizana bio je Aleksandar Atanasijević sa 20 poena, dok je Nikola Mijailović osvojio 17. Na drugoj strani, Radnički je imao raspoloženog Nemanju Stevanovića sa 13 poena.

Daleko zanimljivije bilo je u Spensu, gdje je Vojvodina tek nakon pet setova i 107 minuta borbe stigla do pobjede protiv Crvene zvezde - (25:27, 14:25, 25:18, 18:25, 16:14).

Iako je konačan rezultat bio vrlo tijesan, ekipe su lagano osvajale setove, osmi posljednjeg petog, koji je na razliku pripao domaćinu.

Zoran Jovanović osvojio je 28 poena za Vošu, dok je u Zvezdi najbolji bio Dušan Petković sa 20 peona.

Naredne utakmice igraju su 10. aprila u Kragujevcu i Beogradu.

(MONDO - foto: MN Press)