ODBOJKA: Voša u finalu, šampion i dalje u igri

Vojvodina poslije drame pobijedila Zvezdu 3:2 i ukupunim skorom 3:0 u seriji prošla u finale plej-ofa. Radnički bolji od Partizana u Jezeru - 3:0.

ODBOJKA: Voša u finalu, šampion i dalje u igri Izvor: MONDO

Novosađani su u finalu plej-ofa prvenstva Srbije za odbojkaše!

Vojvodina je u dramatičnom meču savladala Crvenu zvezdu u Beogradu sa 3:2 (29:27, 23:25, 22:25 26:24, 15:12) i poslije dvije novosadske pobjede plasirala se u finale. U drugom polufinalu Radnički je smanjio vođstvo Partizana na 1:2, jer je u prvom meču odigranom u Jezeru bio ubjedljiv 3:0 (27:25, 25:28, 25:17).

Vojvodina i Zvezda u čitavoj seriji su vodili izjednačenu boru, ali su Beograđani sva tri meča gubili u petom setu. Najzanimljiviji susret bio je treći, jer su čak tri seta rešana na razliku.

Meč je trajao 130 minuta!

Šampion je ostao u trci za finale. Partizan je dobio dva beogradska duela, a Radnički prvi u Kragujevcu. Domaćin je prilično lako i za samo 52 minuta stigao do trijumfa - 3:0.

Uzbudljivo je bilo samo u prvom setu 27:25, dok je Radnički druga dva ubjedljivo riješio u svoju korist - 25:18 i 25:17.

Naredni meč takođe se igra u Kragujevcu 14. aprila.