MONTE KARLO: Troicki pobjednik "brejk ludnice"

Srpski teniser plasirao se u treće kolo pobjedom nad Fabijom Fonjinijem 6:3, 4:6, 6:4 u meču u kome je napravljeno 16 brejkova.

MONTE KARLO: Troicki pobjednik "brejk ludnice" Izvor: MONDO

Viktor Troicki iskoristio je devet od 15 brejk lopti, a Fabio Fonjini sedam od 12. Zato će srpski teniser igrati u trećem kolu turnira Masters serije u Monte Karlu:

Viktor Troicki - Fabio Fonjini 6:3, 4:6, 6:4

Od 19 gemova u prva dva seta, čak 13 su dobili igrači koji su "riternirali".

U prvom setu, koji je trajao 28 minuta, 16. reket sveta napravio je četiri brejka, a pretrpio dva. U drugom (45 minuta) uspešniji je bio Italijan. Oduzeo je protivniku servis četiri puta, a izgubio ga jednom manje.

Najduži period u kome su serveri bili sigurni bio je uvod odlučujućeg seta, odnosno uvodnih pet gemova. Zatim je Troicki poveo 4:2, ali je Italijan odmah uzvratio. Odlučujući udarac Troicki je zadao poslije dva sata i devet minuta borbe. Silno se namučio da stigne do 5:4, a kada je to konačno uspeo, napravio je deveti brejk za konačnih 6:4.

To je bila druga pobjeda Troickog nad Fonjinijem pošto su se prethodno samo jednom sreli, u Pekingu 2009. Tada su igrali na tvrdoj podlozi, koja znatno više odgovara Srbinu, a sada i na šljaci, koja više "leži" Italijanu. Ipak, ishod je bio isti.

Viktor je već nadmašio rezultat iz prošle godine kada je takmičenje u Monte Karlu završio već na drugom stepeniku.

Troicki je u prvom kolu eliminisao domaćeg tenisera Žan Rene Lisnara (7:6, 6:1), a u trećem kolu sastaće se sa pobjednikom španskog duela, Fernando Verdasko (6) - Tomi Robredo.

Sa Verdaskom, osmim teniserom svijeta, nikada se nije sastajao.

Robredo je 29. na ATP listi i do sada je dva puta bio bolji od Troickog, na Australijan openu 2009. i upravo u Monte Karlu 2010, a Srbin mu je iste godine uzvratio na Rolan Garosu.

Nagradni fond turnira u Monte Karlu je 2.750.000 evra.