MADRID: Novak, naravno, pobijedio

Novak Đoković savladao Kevina Andersona 6:3, 6:4 i u trećem kolu sastaće se sa Giljermeom Garsija-Lopezom.

MADRID: Novak, naravno, pobijedio Izvor: MONDO

Novak Đoković ostvario je 28. pobjedu u 2011, a drugu nad Kevinom Andersonom 6:3, 6:4.

Tako se drugi reket svijeta plasirao u treće kolo turnira Masters serije u Madridu i krenuo u pohod na šestu titulu ove sezone.

Do ove godine Južnoamerikanac je imao pozitivan skor sa Đokovićem, dobio ga je 2008. u Majamiju u njihovom jedinom meču. Čekao je Novak tačno tri godine priliku da mu se revanšira i dočekao. Pobijedio ga je dva puta u kratkom roku, u Majamiju i sada u Madridu.

Srpskom teniseru je bio dovoljan po jedan brejk u oba seta, pa da za sat i 40 minuta završi meč.

Prvi set je trajao 48 minuta. Na prvi pogled reklo bi se da Novaku nije bilo lako, ali statistika pokazuje da je rutinski odradio posao. Već u tom periodu je imao 12 "vinera" i samo šest neiznuđenih grešaka, dok je 35. igrač svijeta napravio samo pet direktnih poena, a pogriješio čak 17 puta.

U tri gema je Đoković dolazio do šansi da Andersonu oduzme servis, a iskoristio je četvrtu brejk loptu za 5:3.

Anderson je zaprijetio samo jednom - u drugom gemu drugog seta, na servis protivnika imao je 15:40. Međutim, tada je drugi nosilac odservirao prvi as i započeo seriju od četiri uzastopna poena za 1:1.

Pitanje pobjednika Novak je riješio pri rezultatu 3:3 kada je iskoristio drugu brejk loptu.

Đoković će se u trećem kolu sastati sa Giljermeom Garsija-Lopezom, koji je savladao Švajcarca Stanislasa Vavrinku (14) 6:4, 6:7, 6:4 i Holanđanina Tima De Bakera 6:2, 6:3.

Srbin je dobio sva četiri dosadašnja meča sa Špancem, koji je trenutno 29. na ATP listi.

Ukoliko opet bude bolji od 27-godišnjeg igrača iz Albasetea u četvrtfinalu će se sastati sa boljim iz duela David Ferer (Španija, 6) - Sergej Stakhovski (Ukrajina).