F1: Fetel carovao u Istanbulu

Svjetski prvak vodio od početka do kraja i ostvario treću pobjedu na četiri trke aktuelnog šampionata, ispred Vebera i Alonsa.

F1: Fetel carovao u Istanbulu Izvor: MONDO

Četiri pol-pozicije, tri pobjede i jedno drugo mjesto!

To je bilans Sebastijana Fetela u dosadašnjem toku sezone 2011, poslije čega se sa pravom može postaviti pitanje: da li je šampionat već riješen?

Njemački vozač dominirao je od starta trke za Veliku nagradu Turske na Istanbul parku, a "jedan-dva" plasman Red Bula kompletirao je Australijanac Mark Veber.

Fetelov timski kolega je sedam krugova prije kraja uspio da prestigne Fernanda Alonsa (Ferari), koji je na kraju zauzeo treće mjesto.

Sa ogromnim zaostatkom, kao četvrti je kroz cilj prošao Luis Hamilton. Britanac je bljesnuo na prethodnoj trci u Šangaju 17. aprila, ali u Istanbulu - gdje je trijumfovao prošle godine - nije imao svoj dan.

Povrh svega, doživio je nevjerovatan peh u boksu. Mehaničari Meklarena prvo nisu uspjeli da mu zamijene gume na željeni način, a onda je Hamilton izgubio dodatne sekunde čekajući da Felipe Masa prođe pored njega i stane u Ferarijevom boksu!

Bodove su osvojili još Rozberg (Mercedes), Baton (Meklaren), Hajdfeld (Reno), Petrov (Reno), Buemi (Toro Roso) i Kobajaši (Zauber).

10. Kamui Kobajaši

GENERALNI PLASMAN: Fetel 93, Hamilton 59, Veber 55, Baton 46, Alonso 41, Masa 24, Hajdfeld 21, Petrov 21, Rozberg 20...

PLASMAN KONSTRUKTORA: Red Bul 148, Meklaren 105, Ferari 65, Reno 42, Mercedes 26...