VATERPOLO: Partizanova lekcija Voši

Vaterpolisti Partizana nadomak "duple krune". Crno-bijeli deklasirali Vojvodinu u prvom meču finala srpskog prvenstva. Pijetlović 6, Prlainović 4 gola.

VATERPOLO: Partizanova lekcija Voši Izvor: MONDO

Kad Partizan igra ozbiljno onda mu na ovom prostoru nema ravnog!

Partizan je više nego ubjedljivo pobijedio Vojvodinu 16:4 ( 5:1, 5:1, 3:1, 3:1) u prvoj utakmici finala plej-ofa srpskog prvenstva.

Srpski šampiona i učesnik ovogodišnjeg Fajnal-fora od prvog minuta utakmice nametnuo je svoj stil igre, a Novosađani nisu imeli da se snađu, niti su imali odgovor na ritam domaćina.

Pobjednik je odlučen već poslije prve četvrtine koju je Partizan dobio 5:1. Istim rezultatom završena je i druga četvrtina...

Do kraja meča, trener Partizana Igor Milanović dao je priliku i mlađim snagama da se oprobaju. Nikola Dedović, Janko Radović, Aleksa Šaponjić i golman Stefan Živojinović bili su u bazenu, a rezultat se nije bitnije mijenjao, odnosno Vojvodina nije uspjela ništa značajnije da uradi, čak ni da dobije jednu četvrtinu.

Duško Piejtlović (na slici) je bio najefikasniji igrač meča - čak šest golova (i to iz sedam pokušaja, dakle samo jedan promašaj!), Andrija Prlainović postigao je četiri...

Strijelci za Vojvodinu bili su Miroslav Ranđić (dva gola), Boris Vapenski i Dušan Vasić.

Drugi meč finala igra se u subotu u Novom Sadu.

Titulu osvaja tim koji dođe do dvije pobjede.