Srbinu izmakla bronza na Evropskom prvenstvu: Stotinke su odlučile, Marko bez medalje

Autor Haris Krhalić

Srpski predstavnik nije uspio da dođe do medalje.

Marko Novaković bez medalje na Evropskom prvenstvu Izvor: Printscreen/YouTube/KajakaskiSavezSrbije

Marko Novaković zauzeo je četvrto mjesto na Evropskom prvenstvu u kajaku. Za 30 stotinki izmaklo mu je treće mjesto i bronzana medalja u Minhenu.

Srpski predstavnik završio je trku na 200 metara jednosed iza trojice rivala. Prvi je bio Portugalac Kevin Santoš (36,975), bronza je pripala Letoncu Robertu Akmensu (37,028), a bronza Šveđaninu Peteru Meningu (37,086).

Takmičio se Marko u još dvije discipline. Sa Vladimirom Torubarovim zauzeo je osmu poziciju u dvosjedu na 200 metara, dok je u četvorosjedu na 500 metara bio osmi zajedno sa Torubarovim, Anđelom Džombetom i Stefanom Vrdoljakom.

Inače, u Minhenu se u isto vrijeme održava i takmičenje u atletici i tamo je Srbija ostvarila veliki uspjeh. Ivana Vuleta uzela je zlato u skoku udalj, dok je mlada Adriana Vilagoš došla do srebra u bacanju koplja.