HALE: Berdih bolji od Troickog

Viktor Troicki završio je takmičenje na turniru u Haleu, pošto je u četvrtfinalu izgubio od Čeha Tomaša Berdiha - 0:2, po setovima 6:7, 1:6.

HALE: Berdih bolji od Troickog Izvor: MONDO

Prvi okršaj Troickog i Berdiha na travi, poslije 1:1 na tvrdoj podlozi, na kraju je relativno ubjedljivo pripao sedmom teniseru svijeta.

Viktor je svoje šanse propustio u prvom dijelu prvog seta, kada je propustio tri prilike da oduzme servis favoritu.

Berdih je nakon toga bio siguran u 13. gemu i poveo sa 1:0, a da u čitavom setu nije imao nijednu brejk loptu! Taj dio meča trajao je 55 minuta, a drugi više nego dvostruko manje - 26 minuta.

Srpski teniser je već u prvom gemu na svoj servis morao da spasava dvije brejk lopte (1:1), a ispostavilo se da mu je to bio i posljednji gem koji je osvojio na meču.

Berdih je realizovao dvije od tri brejk šanse i ubjedljivo dobio taj set. Troicki je igrao kao da mu i nije puno stalo do preokreta i tek se pri rezultatu 5:1 potrudio da oteža posao protivniku...

Čeh će se u polufinalu sastati sa Nijemcem Filipom Pečnerom, dok će drugi Nijemac, Filip Kolšrajber, igrati protiv zemljaka Florijana Majera ili Francuza Gaela Monfisa.

Viktoru je možda i bolje da čuva snagu za Vimbldon, koji počinje kroz deset dana! Prošle godine u Haleu je ispao u drugom kolu, tako da je sada u skromnom "plusu" od 25 ATP poena, odnosno 18.650 evra.

Nagradni fond turnira iznosi 750.000 evra.