ODBOJKA: Srbiji "samo" dva boda u Finskoj

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobijedila je večeras u Tampereu ekipu Finske 3:2 (25:20, 23:25, 25:17, 34:36, 15:11) u prvoj utakmici četvrtog vikenda C grupe Svjetske lige.

ODBOJKA: Srbiji "samo" dva boda u Finskoj Izvor: MONDO

Umjesto sva tri boda, srpski tim je u meču protiv Finske osvojili samo dva.

Srbija je utakmicu odigrala u izmijenjenom sastavu, pošto zbog lakše povrede leđa Miloš Nikić nije bio u timu. Ipak, Srbija je odlično odgirala prvi set i vodila u drugom, što je možda moglo i da odluči meč, a potom i u najdužem, četvrtom setu, imala čak šest meč lopti, koje nije iskoristila. Borbeni Finci su uspjeli da se vrate u utakmicu i čak i da priprijete u petom setu, ali je ipak presudio kvalitet Srbije.

Od početka meča izabranici Igora Kolakovića su zaigrali borbeno, što im je donijelo prednost, koju su uspešno čuvali do kraja seta za vođstvo od 1:0.

U drugom setu viđena je slična slika, s tim što su Finci sredinom seta uspjeli da izjednače (12:12) i da nastavak učine rezultatski zanimljivijim. Imala je Srbija u više navrata dva poena prednosti (16:14, 19:17, 21:19, 23:21), ali su Finci u finišu napravili seriju od 4:0 za konačnih 25:23 i izjednačenje na 1:1 u setovima.

Treći set je, kao i prethodna dva, počeo prednošću Srbije, koja je imala rezultatsku prednost od starta, a na drugom tehničkom odmoru čak pet poena (16:11). Do kraja Srbija je rutinskom igrom povećala prednost za konačnih 25:17 i 2:1 u setovima.

Četvrti set je obilježila izjednačena igra. Igralo se poen za poen, ali je Srbija bila ta koja je imala konstantnu prednost od jednog, odnosno dva poena. Na drugom tehničkom tajm-autu bilo je 16:14 za Srbiju. Upravo poslije odmora, Finska je sa tri vezana poena preokrenula rezultat, povela i vodila do 21:20.

Tada je Srbija osvojila dva uzastopna poena i povela sa 22:21, da bi Finci uzvratili na isti način za 23:22 za Finsku. Imali su Finci dvije set lopte, a potom Srbija šest meč lopti, koje nije iskoristila. Ponovo su Finci došli do prednosti i poslije pravog maratona iskoristili šestu set loptu za 36:34, odnosno 2:2 u setovima.

U odlučujućem, petom setu vodila se velika borba za svaki poen. Vodila je Finska sa 8:7, a Srbija preokrenula na 9:8. Uslijedila je igra poen za poen, da bi Srbija na servis Podraščanina, ali i zahvaljujući fantastičnoj igri u odbrani od 11:11 stigla do tri vezane meč lopte (14:11). Iskoristili smo prvu za konačnih 3:2 i dva nova boda.

Druga utakmica četvrtog vikenda C grupe Svjetske lige između Srbije i Finske biće odigrana u subotu od 17.30 časova (po našem vremenu).