STRELJAŠTVO: Srebro Zlatiću

Srpski olimpijac Andrija Zlatić osvojio je srebrnu medalju u gađanju malokalibarskim pištoljem na Svjetskom kupu u Minhenu.

STRELJAŠTVO: Srebro Zlatiću Izvor: MONDO

Zlatić je bio veoma blizu zlata, ali ga je u posljednje dvije serije pretekao Japanac Masuda. Treće mjesto pripalo je Italijanu Đuzepeu Đordanu.

Japanac je na kraju imao 665,7 (568) krugova, Zlatić je završio sa 662,9 (568) krugova, dok je Italijan "ubio" 659,6 (562) krugova. Ujedno, Zlatić se plasirao u finale Svjetskog kupa koje će se od 18. do 24. septembra održati u Vroclavu.

Damir Mikec je osvojio 17. mjesto sa 558 krugova, a Dimitrije Grgić završio je na 24. mjestu sa 555 krugova.

U gađanju MK pištoljem 30 plus 30 metaka srpske predstavnice nisu uspjele da u drugom dijelu, brzom paljbom 30 metaka, poprave slabije rezulatate iz prvih 30 metaka.

Zorana Arunović završila je na 22. mjestu sa 577 krugova (precizno 289, brza 288), Jasna Šekarić je 31. sa 576 (289 i 287), a Jelena Arunović 76, sa 564 kruga (281 i 284). Zlatnu medalju osvojila je Jing Juan (Kina) sa 787,3 (582) kruga, srebro je pripalo Mariji Grozdevoj (Bugarska) sa 787,3 (584), a bronza Lenki Marušković (Češka) sa 786 (584) krugova.

Sva trojica srpskih strijelaca MK puškom 60 metaka ležeći prošla su eliminacije i gađaće u ponedjeljak u kvalifikacijama.

Nemanja Mirosavljev bio je 19. u drugoj grupi sa 588 krugova, a u istoj grupi Milenko Sebić zauzeo je 27. mjesto sa 586 krugova. U prvoj grupi Stevan Pletikosić je sa 590 krugova završio na 25. mjestu.

U ponedjeljak su na programu i eliminacije MK puškom, tri puta po 20 metaka, a učestvovaće tri srpske reprezentativke - Ivana Maksimović, Andrea Arsović i Dragana Todorović.