BICIKLIZAM: Stević pobjednik "Trke kroz Srbiju"

Pobjednik 51. biciklističke "Trke kroz Srbiju" je Ivan Stević iz Partizana.

BICIKLIZAM: Stević pobjednik "Trke kroz Srbiju" Izvor: MONDO

Drugo mjesto pripalo je bivšem svjetskom prvaku Mihailu Rasmunsenu iz Danske, a treću poziciju osvojio je Francuz Konverset Matije.

Stević je u posljednjoj etapi, od Lepenskog Vira do Beograda, ušao u pobjedničkoj grupi i sačuvao žutu majicu, tako da je poslije devet godina trku osvojio neki biciklista iz Srbije.

Prije njega, to je bio Aleksandar Nikačević 2002. godine.

Četvrto mjesto, u generalnom plasmanu, ali i bijela majica kao najboljem mladom biciklisti do 23 godine pripala je srpskom biciklisti Gaboru Kasi, koji je na trci vozio za tursku ekipu "Manisa spor".

Zelenu majicu "Pošte Srbije" za prolazne ciljeve osvojio je Grk Polihronos Đorđakis, dok je plava majica "Societe generale" za brdske ciljeve pripala Reinbertu Veilingi iz Holandije koji je vozio za rusku "Kaćušu".

Najbolja ekipa je AVC (Eks an Provans, Francuska) koja je osvojila crvenu majicu Ministarstva omladine i sporta Srbije.

Na startu prve etape u Rumi bilo je 102 biciklista a do Beograda, cilja sedme etape, poslije pređenih 1.300 nilometara, stiglo ih je 84.

Šampionski pehar Ivanu Steviću predao je ministar ekonomije i regionalnog razvoja Nebojša Chirić, koji je istakao da je biciklistička "Trka kroz Srbiju" najprestižnija trka na prostoru Zapadnog Balkana.