VIMBLDON: Ana kao nekada

Srbija će i u ženskom singlu imati predstavnicu u 2. kolu Vimbldona. Poslije poraza Jovanovske i Jankovićeve, obraz je osvjetlala Ana Ivanović.

VIMBLDON: Ana kao nekada Izvor: MONDO

I to kako... Za samo 45 minuta!

Krenulo je vrlo loše drugog dana takmičenja na Vimbldonu - tri poraza! Ali, onda su uslijedile tri pobjede srpskih tenisera! Nakon Viktora Troickog i Novaka Đokovića, u drugom kolu igraće i Ana Ivanović.

Srpkinja, koja je postavljena za 18. nosioca, bila je bolja na terenu broj 12 od Amerikanke Melani Udin - 6:0, 6:1.

Ono što je najbitnije za Anu je činjenica da je konačno uspjela da prebrodi prvo kolo na ovogodišnjim gren slem turnirima. Takmičenje na Australijan Openu i Rolan Garosu završavala je već u prvom kolu.

Srpkinja je igrala sjajno i uspjela je da završi meč prije mraka, iako je on po srednjeevropskom vremenu počeo nešto poslije 21. sata. Ana je briljirala u prvom setu u kojoj Amerikanki nije dozvolila da osvoji nijedan gem. Poslije samo 22 minuta bilo je 1:0. Za nijansu joj je bilo potrebno više enregije u drugom setu. Ali, zaista za nijansu, jer je meč rešen poslije samo 45 minuta. Rezultat drugog seta je 6:1.

Ivanovićeva će u drugom kolu igrati protiv iskusne Elani Danilidu iz Grčke, koja je lako izašla na kraj sa Koko Vandevej iz Sjedinjenih Američkih Država - 6:4, 6:4.

Grkinja je daleko od svoje najbolje forme i trenutno je tek na 121. mjestu na WTA listi.