Pao Izviđač - Sloboda nanijela "skautima" PRVI OVOSEZONSKI PORAZ!

Tek u 20. kolu Premijer lige BiH, tim iz Ljubuškog doživio je prvi neuspjeh u sezoni.

Sloboda iz Tuzle pobijedila Izviđač 39:35 Izvor: Promo/RK Sloboda Tuzla

Rukometaši tuzlanske Slobode u derbiju 20. kola Premijer lige BiH savladali su Izviđač 39:35 (17:14), te tako lideru nanijeli prvi ovosezonski poraz.

Bili su "skauti" nesavladivi u prethodnih 19 utakmica, na kojima su zabilježili 17 pobjeda i samo dva remija, ali ovog petka "pali" su u "Mejdanu" u fenomenalnoj utakmici protiv Slobode, koja je zabilježila sedmu uzastopnu pobjedu i potvrdila da je u sjajnoj formi.

Do sredine prvog poluvremena igralo se praktično gol za gol, nijedna ekipa nije uspjela da se "odlijepi", nakon ečga su Tuzlaci zaigrali bolje i na pauzu poslije prvih 30 minuta otišli sa 17:14.

Razigrali su se domaći u nastavku, imali i osam golova prednosti, pa je bilo izvjesno da će Ljubušaci doživjeti prvi ovosezonski prvenstveni poraz.

Sjajno veče imali su Benjamin Čičkušić, koji je 12 puta zatresao mrežu Izviđača, Haris Buljina postigao je 11 pogodaka, koliko je kod gostiju imao i Ivano Pavlović.

Sloboda se ovim trijumfom bodovom izjednačila na tabeli sa drugoplasiranim Leotarom, ali Trebinjci tek treba da odigraju meč u ovoj rundi (gostuju Gračanici). Ostale utakmice 20. kola na programu su u subotu.