Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Norvežanin poslije mnogo borbe savladao Botika van de Zandshulpa.

Kasper Rud u četvrtfinalu mastersa u Monte Karlu Izvor: RODRIGO ANTUNES/LUSA

Četvrti teniser svijeta Kasper Rud plasirao se u osminu finala mastersa u Monte Karlu, pošto je pobijedio holandskog igrača Botika van de Zandshulpa sa 7:5, 7:6 (1).

Norvežanin je do pobjede nad 31. teniserom svijeta došao za dva sata i 15 minuta.

Rud je prvi brejk napravio u petom gemu, ali je Holanđanin u osmom gemu uzvratio i produžio prvi set. Ključnu prednost Rud je stekao u 11. gemu, a zatim iskoristio prvu set loptu na svoj servis.

Čak šest brejkova viđeno je u drugom setu (po tri na obje strane), a Van de Zandshulp u desetom gemu nije iskoristio set loptu na servis rivala. Pitanje pobednika riješeno je u taj-brejku, koji je pripao Rudu rezultatom 7:1.

Rud u osmini finala igra protiv njemačkog igrača Jana-Lenarda Štrufa (100. na ATP listi).

Plasman među 16 najboljih osigurali su i Italijan Lorenco Muzeti (21. igrač svijeta) i Čileanac Nikolas Jari (58.)

Muzeti je za 50 minuta igre bio bolji od sunarodnika Luke Nardija sa 6:0, 6:0. On će u osmini finala igrati protiv prvog tenisera svijeta Novaka Đokovića.

Jari je do osmine finala stigao pobedom nad australijskim igračem Aleksom Popirinom sa 3:6, 7:5, 6:4. U osmini finala Jari se sastaje sa trećim igračem svijeta Stefanosom Cicipasom iz Grčke.