MONTREAL: Viktor izgubio dobijeno!

Troicki propustio velike šanse da savlada Monfisa i ode na megdan Đokoviću. Poražen je od Francuza u tri seta - 6:3, 6:7, 6:7.

MONTREAL: Viktor izgubio dobijeno! Izvor: MONDO

Viktor Troicki izgubio je praktično dobijen duel trećeg kola protiv Gaela Monfisa.

Imao je tri meč lopte u drugom setu, servirao za trijumf u trećem… Ipak, Srbi nisu ostvarili stoprocentan učinak u trećem kolu Rodžers kupa u Montrealu, jer će na četvrtfinalni megdan Novaku Đokoviću izaći francuski teniser.

Monfis se više puta vratio "iz mrtvih", bio je bolji u ključnim poenima, pa je dobra partija drugog srpskog reketa u većem dijelu meča ostala nenaplaćena:

Troicki - Monfis 6:3, 6:7, 6:7.

Troicki je prvi napravio brejk (2:1), Monfis odmah uzvratio, ali je 12. nosilac ponovo zadao udarac - 3:2.

Viktor je dobro servirao (izgubio samo pet poena na svoj servis u prvom setu), igrao sigurno i bio uspješniji čak i u dužim razmjenama udaraca, što je jako oružje Francuza. Dobro je Srbin koristio to što je peti nosilac postao nestrpljiv. Tako je poslije 31 minuta igre osvojio i treći gem na servis rivala - 6:3.

Izvukao se Viktor u devetom gemu drugog seta (57 minuta) kada je servirao, spasio je dve brejk lopte, ali je isto učinio Monfis pri rezultatu 6:5, kada je Troicki imao tri meč lopte!

To je 24-godišnjem Parižaninu dalo krila, pa je "taj-brejk" dobio bez izgubljenog poena - 7:0!

Odlično je odreagovao srpski teniser poslije gubitka deset uzastopnih poena i traumatično izgubljenog seta. Stigao je u uvodu odlučujućeg seta do brejk lopti, ali ih nije realizovao, baš kao ni u petom gemu. Ali jeste u sedmom - 4:3.

I kada je na 5:4 servirao za pobjedu, odigrao je dva loša voleja, napravio duplu servis grešku i omogućio rivalu da jednim dobrim poenom dođe do izjednačenja.

Kao i u prethodnom "taj-brejku", Monfis je bio koncentrisaniji, pa je poslije dva sata i 36 minuta borbe natjerao Srbina da "položi oružje".

Prethodno je Novak Đoković savladao Marina Čilića (7:5, 6:2), a Janko Tipsarević senzacionalnog pobjednika nad Rafaelom Nadalom, Ivana Dodiga (6:1, 6:4).

Prvi reket svijeta u petak će igrati protiv Monfisa, a Tipsarević protiv Čeha Tomaša Berdiha.

(MONDO, foto: Beta/AP)