SINSINATI: Troicki pao na startu

Neraspoloženi srpski teniser kiksao u prvom kolu turnira Masters serije protiv Italijana Fabija Fonjinija - 4:6, 1:6.

SINSINATI: Troicki pao na startu Izvor: MONDO

Veoma su rijetki turniri u 2011, na kojima se Viktor Troicki opraštao od takmičenja već u prvom kolu.

Poslije Dubaija (februar) i Madrida (maj), to mu se dogodilo i u Sinsinatiju, gdje je 38. teniser svijeta Fabio Fonjini iskoristio šansu i zasluženo slavio pobjedu u dva seta - 6:4, 6:1.

Viktor je bio postavljen za 14. nosioca, ali na terenu nije opravdao taj status. Znao je Troicki da sa Fonjinijem neće lako izaći na kraj, s obzirom na to da ga je u oba prethodna duela dobijao "tijesnim" rezultatima. Uprkos tome, nije uspio da se motiviše na pravi način.

Srpski teniser tokom meča je često dobacivao svojim trenerima.

Očigledno je nečim bio nezadovoljan, nešto mu je smetalo, pa onda nije čudo što su mu borbenost i koncentracija bili na niskom nivou, što nije koristio svoje šanse i što se praktično predao kada je Italijan u drugom setu poveo sa 2:0.

Viktor se koliko-toliko držao u prvom setu, kada je poslije 2:4 nadoknadio izgubljeni servis gem (4:4), a onda propustio tri brejk lopte da preokrene na 5:4 i dođe nadomak vođstva od 1:0 u setovima.

Fonjini je uspio da "iščupa" taj gem, da bi u narednom poveo sa 0:40 i onda završio set bekhendom u vrh mreže, odakle se loptica odbila u Viktorovo polje...

U stanju u kakvom se nalazio danas, Troicki nikako nije mogao da se izbori sa sobom, protivnikom i, povrh svega, lošom srećom. (možda se dio razloga ovog poraza krije u načinu na koji je ispao sa prethodnog Mastersa u Montrealu, od Gaela Monfisa)

Italijan je u drugom setu poveo sa 5:0, uslijedio je počasni gem srpskog asa i ubrzo zatim kraj.

Janka Tipsarevića u utorak očekuje duel sa Francuzom Eduarom Rože Vaslenom, dok je Novak Đoković (prvi nosilac) slobodan u prvom kolu. U drugom kolu sastaće se sa pobjednikom meča Harison - Čela.

Masters u Sinsinatiju igra se za ukupni nagradni fond od 2.592.000 dolara.