SINSINATI: Janko se silno namučio

Tipsarević dobio prvi set 6:0, a onda jedva pobijedio Rožea Vaselana u prvom kolu - 3:6, 7:6.

SINSINATI: Janko se silno namučio Izvor: MONDO

Janko Tipsarević došao je u Sinsinati poslije najvećeg uspjeha u karijeri - učešća u polufinalu turnira Masters serije, koje ga je lansiralo na 20. mjesto ATP liste. I sastao se sa 113. igračem svijeta, Eduardom Rožeom Vaselanom, kome je to bio prvi meč iz kategorije ATP 1000.

Kako je krenulo, činilo se da se srpski teniser neće ni oznojiti. A onda se opustio, zatim i povrijedio i razigrao protivnika. Na kraju, Janko je ipak pobijedio, ali se silno namučio.

Prvi set Tipsarević je dobio rezultatom 6:0, poslije 28 minuta. U svakom gemu na servis protivnika iskoristio je drugu brejk loptu.

Šta se onda desilo, zna samo Janko. U svakom slučaju, omogućio je 27-godišnjem Francuzu da izjednači. Srbin je sve više griješio, sve gore se kretao, a Rožeu Vaselanu je proradio servis, kao i bekhend.

Francuz je napravio brejk za 3:1 u drugom setu, koji je kasnije priveo kraju poslije 45 minuta - 6:3.

Janko je bio sve nervozniji, čak je i reket tresnuo u zemlju tokom drugog seta, ali ni to mu nije pomoglo da se trgne.

Tek što je počeo treći set, pošto je spasio dvije brejk lopte kod 1:1, zatražio je medicinski tajm-aut kako bi mu bandažirali stopalo.

Neizvjesnost je ipak potrajala do kraja. Imao je Tipsarević dvije meč lopte na servis autsajdera kod 5:4 i nije ih iskoristilo... Morao je da sačeka taj-brejk.

Begrađanin je napravio mini-brejk za 2:1, Francuz je uzvratio na 4:4, a ključnu prednost Janko je stekao za 6:4. Ipak, nije realizovao ni treću meč loptu, ali jeste četvrtu, prvu na svoj servis - 7:5.

Meč je trajao dva i po sata!

Njih dvojica sastajala su se dva puta. Davno je to bilo, oba puta na čelendžerima. Janko je svaki put pobedio.

Naredni protivnik Janka Tipsarevića biće pobjednik duela Žil Simon (10) - Jirgen Melcer.

Ako mu rival opet bude Francuz, biće im to treći susret, a Simon je dobio prethodna dva, u Roterdamu 2008. i nedavno u Majamiju. Sa Austrijancem ima neriješen skor. Janko je pobijedio u Majamiju 2009, a Melcer u Beču iste godine.

Za razliku od Janka, Viktor Troicki nije imao uspjeha u Sinsinatiju. Poražen je u ponedjeljak od Italijana Fabija Fonjinija.