SINSINATI: Marej prvi finalista

Endi Marej pobijedio je Mardija Fiša rezultatom 6:3, 7:6 i plasirao se u finale Mastersa u Sinsinatiju.

SINSINATI: Marej prvi finalista Izvor: MONDO

Endi Marej plasirao se u finale turnira, koji je osvojio 2008. godine pobjedom nad Novakom Đokovićem. U polufinalu Mastersa u Sinsinatiju, Škot je uspio da izbjegne ulazak u treći set, iako je Amerikanac Mardi Fiš imao loptu za izjednačenje 1:1.

Kada se domogao taj-brejka u drugom setu, Marej je pronašao put do pobjede poslije dva časa i 18 minuta - 6:3, 7:6 (10:8).

Samim plasmanom u finale 2.592.000 dolara vrijednog turnira u Ohaju, četvrti teniser svijeta zaradio je 243.200 dolara, a u nedjelju će se u finalu, protiv Novaka Đokovića, kome je prvi vođstvu Srbina od 7:5 predao meč Tomaš Berdih, boriti za 1.000 ATP poena i nagradu od 496.000 dolara.

Fiš, sedmi nosilac u Sinsinatiju, koji je u četvrtfinalu glatko pobijedio (2) Rafaela Nadala, imao je set loptu na servis Mareja pri vođstvu u drugom setu od 6:5, potom je u taj-brejku na svoj servis imao vođstvo od 4:2, ali je neiznuđenim greškama ispustio povratak u meč.

Marej je napravio samo 18 neiznuđenih grešaka, skoro duplo manje od protivnika (33), pa je dobio priliku da se bori za drugu titulu ove sezone, nakon što je osvojio Kvins.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)