UNIVERZIJADA: Zlato i za srpske vaterpoliste

Studentska vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je zlatnu medalju na Univerzijadi u Šenženu savladavši u finalu Rusiju sa 11:8 (2:1, 2:3, 5:0, 2:4).

UNIVERZIJADA: Zlato i za srpske vaterpoliste Izvor: MONDO

Ovo je druga medalja za srpski studentski vaterpolo pošto je u Beogradu prije dve godine osvojena bronza.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Marko Petković sa pet pogodaka, Miloš Miličić i Boris Vapenski postigli su po dva, a Nemanja Ubović, Petar Filipović i Luka Šaponjić po jedan gol.

Finalni meč bio je izjednačen samo u prve dvije četvrtine, gdje je jaki ruski tim sa većinom A reprezentativaca odigrao veoma agresivno.

Međutim, u trećoj četvrtini srpski talenti su "eksplodirali", dobili taj period sa ubjedljivih 5:0, a zatim u posljednjih osam minuta rutinski sačuvali prednost.

Za Srbiju su u Šenženu nastupali Branislav Mitrović, Luka Šaponjić, Marko Matović, Miloš Miličić, Boris Vapenski, Nemanja Ubović, Petar Filipović, Aleksa Šaponjić, Strahinja Rašović, Nikola Dedović, Stefan Živojinović, Marko Petković i Srđan Vuksanović.

Dan ranije zlatnom medaljom na Univerzijadi okitili su se i košarkaši Srbije.