US OPEN: Novak strašni

Najbolji teniser svijeta odradio lakši trening u prvom kolu US Opena, a poslije 42 minuta igre Irac Konor Niland mu predao meč.

US OPEN: Novak strašni Izvor: MONDO

Konor Niland je po izvlačenju žrijeba za ovogodišnji US Open znao da će biti samo turista u Njujorku.

Duel sa prvim igračem svijeta na startu poslednjeg grend slema sezone nije mu ostavio nikakvu šansu, a Novak Đoković potrudio se da mu održi pravi teniski čas.

Meč je trajao samo 42 minuta, budući da je Niland predao duel u drugom setu, prilikom vođstva srpskog asa od 6:0, 5:1.

Irac, koji će za nekoliko dana napuniti 30 godina, prvi put u karijeri imao je priliku da igra na US Openu ali i da mnogo toga nauči. Nole je sa druge strane, igrao shodno svom renomeu, baš onako kako je publika na Artur Eš stadionu i očekivala.

"Počistio" je 197. na ATP listi u prvom setu sa ubjedljivih 6:0 za samo 21 minut, i potvrdio da je ove sezone zaista prvi favorit za titulu.

Niland se u nastavku potrudio da pokaže da ipak zna da igra tenis, a kada je uspio da osvoji prvi i jedini gem na meču (1:1) pobrao je i ovacije publike, iako se činilo da je uložio ogroman napor, budući da je teško dolazio do daha.

Nakon toga Nole je je nastavio da "rešeta" protivnika i "niže" gemove, a raznovrsan repertoar koji je prikazao na terenu potvrdio je da su problemi sa ramenom uspješno sanirani.

I kada se Novak spremao da kraće nego što traje školski čas uknjiži 2:0 Irac je predao meč.

Nole, koji je zaista odradio lakši trening na startu turnira, u drugoj rundi US Opena igraće protiv pobjednika meča Pere Riba (Španija) - Karlos Berlok (Argentina).