US OPEN: Novak se mučio - jedan set

Prvi nosilac poslije drame u prvom setu "počistio" Aleksandra Dolgopolova i u četvrtfinalu igraće sa Jankom Tipsarevićem.

US OPEN: Novak se mučio - jedan set Izvor: MONDO

Novak Đoković se oznojio... U četvrtom kolu US opena. Za to je zaslužan Aleksandar Dolgopolov. Namučio je prvog tenisera svijeta u prvom setu, a onda je "počišćen" sa terena.

Đoković je pobijedio 7:6, 6:4, 6:1 i plasirao se u četvrtfinale u kome će se sastati sa Jankom Tipsarevićem.

Prvi put u istoriji Srbija će imati dvojicu predstavnika među osam najboljih na gren slem turniru.

Ukrajinac je odigrao set karijere protiv glavnog favorita za osvajanje titule. Uspio je da se domogne taj-brejka i da silno namuči Novaka Đokovića, koji je taj dio igre dobio sa 16:14! Prvi set trajao je čak 76 minuta.

Mnogo se Novak obradovao osvajanju seta. Kako i ne bi kada je zaboravio kako izgleda kada ga neko namuči. Kasnije je sve bilo očekivano - Đoković je ostvario 61. pobjedu u sezoni.

Četvrtfinalni duel Đokovića i Tipsarevića, koji je savladao Huana Karlosa Ferera, biće tek treći dvojice srpskih Dejvis kup reprezentativaca.

Oba prethodna dobio je Novak 2008. u Kvinsu i godinu dana kasnije u Beogradu. Ove sezone na turniru Serbia open powered by Telekom Srbija, Janko je zbog povrede predao meč prije nego što je izašao na teren.