RUKOMET: Superkup Srbije je crno-bijeli!

Rukometaši Partizana pobijedili su Vojvodinu u dramatičnoj završnici meča za Superkup Srbije. U Smederevu bilo je 25:24 za crno-bijele.

RUKOMET: Superkup Srbije je crno-bijeli! Izvor: MONDO

Poslije plasmana u Ligu šampiona, stigao je i prvi trofej u sezoni 2011/12.

Rukometaši Partizana osvojili su Superkup! Oni su u srijedu uveče u Smederevu, pobijedili Vojvodinu rezultatom 25:24 (10:10) i tako se revanširali Novosađanima za poraz u polufinalu Kupa Srbije prošlog proljeća.

Crno-bijeli su prošlog vikenda u Slovačkoj kroz kvalifikacioni turnir obezbijedili učešće u Ligi šampiona, a sada su u neizvjesnoj utakmici došli do prvog trofeja u sezoni. Meč između aktuelnog šampiona i osvajača Kupa obilježila je čvrsta igra obje ekipe, posebno u prvom poluvremenu koje se završilo sa 10:10.

Utakmica je riješena u posljednjim sekundama, a koliko je napeto bilo u Smederevu govori i podatak da je Partizan najveću prednost imao četiri minuta prije kraja, kada je poveo 22:20!?

Prvi gol postigli su Novosađani, dok su igrači Partizana izjednačili tek poslije više od pet minuta igre. Crno-bijeli su potom preokrenuli rezultat, ali najveća prednost koju su imali tokom meča iznosila je dva gola razlike. U ekipi Partizana najefikasniji bio je Nenad Maksić sa devet golova, a igrao je Vladimir Mandić koji je prošle sezone bio član Vojvodine.

Bilo je "preletača" i na drugoj strani, pa je bivši Partizanov as Saša Marjanac postigao osam golova za Vojvodinu.

Pored pehara i medalja, rukometaši Partizana dobiće i 200.000 dinara (2.000 evra), dok će Vojvodini pripasti duplo manje.

(MONDO, foto: arhiva MN Press)