Gotovo je, imamo novog svjetskog šampiona: Samo čudo može da mu uzme titulu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Štefan Kraft već može da slavi titulu!

Štefan Kraft ima nedostižnu prednost u Svjetskom kupu u ski skokovima Izvor: Geir Olsen / NTB Scanpix / Profimedia

Praktično je gotova šampionska trka u Svjetskom kupu u ski skokovima! Još kada je Rjoju Kobajaši u prvoj seriji prvog dana takmičenja u Oslu skolio samo 111 metara i ostao van druge serije znalo se da će Štefan Kraft nedostižno pobjeći. Još jada je treći u generalnom plasmanu Andreas Velinger završio kao 20. stvari su se dodatno namjestile za Austrijanca koji je sve to potvrdio pobjedu.

Skočio je 132 metra u prvoj i 133 metra u drugoj seriji i izdmonirao, a na drugom mjestu na domaćem terenu bio je Kristof Sundal. jan herl je bio treći, a dobar dan Austrije i Norveške kompletirali su Hajbok, Forfang i Huber. Timi Zajc je bio sedmi, Peter Prevc osmi, Marius Lindvik deveti, a Domen Prevc je završio top 10.

Sljedećeg dana stvari su bile dosta drugačije, Johan Andre Forfang je pobijedio i imao je skok od 133,5 metra, a ovoga puta Rjoju Kobajapši je sa 129 i 127,5 metara bio drugi. Štefan Kraft se popeo na postolje i sada zaista samo neko čudo može da ga sruši sa trona.

Na osam takmičenja do kraja Kraft ima 1.738 bodova, a Rjoju Kobajaši 1.462 boda. Velinger je siguran kao treći sa 1.337 poena, ali pošto pobjeda nosi 100 bodova Kraft bi uukvalno morao da preskoči tri ili četiri takmičenja do kraja da bi pružio šansu rivalima da ga stignu.