RUKOMET: Borac m:tel pao na Cetinju

Rukometaši Borca poraženi su od Lovćena 31:30 u meču drugog kola regionalne SEHA lige. Nekse uzeo bod Zagrebu, remi i na meču Vardara i Bosne.

RUKOMET: Borac m:tel pao na Cetinju Izvor: MONDO

Nakon ubjedljive pobjede nad Vardarom u prvom kolu Borac je poražen na Cetinju od ekipe Lovćena koja je odigrala dobro prvo poluvrijeme a u nastavku nije dozvolila preokret gostiju, iako su Banjalučani u nekoliko navrata mogli do njega.

Borac m.tel poveo je na startu 1:o, ali to je bilo jedino vođstvo Banjalučana u cijelom meču. Nakon što su gubili sa tri razlike na poluvremenu (17:14) rukometaši Borca vratili su se u igre u nastavku i stigli do izjednačenja (17:17), ali nikako nisu uspjeli da prelome meč u svoju korist, ni kada je bilo 20:20, pa ni osam minuta prije kraja kada je bilo 26:26.

Lovćen je na kraju slavio sa golom prednosti, a trener Borca Dragan Marković čestitao je protivniku na zasluženoj pobjedi.

“Ne volim ekipe koje mi održe čas bez borbenosti a Lovćen je to uradio Borcu. Viđena je drastična razlika u igri dvije ekipe posebno u prvom poluvremenu. Moji igrači su očigledno još uvijek bili u oblacima zbog pobjede nad Vardarom, a ja nisam uspio da ih spustim na zemlju. Ekipa Lovćena pružila je odličnu igru i bili su dobro pripremljeni. Mi smo tri puta pokušali da se vratio u igru, ali nismo uspjeli, zato mislim da nismo ni zaslužili da pobijedimo. Čestitam Lovćenu na zasluženoj pobjedi, a domaćinu na fenomenalnom dočeku i organizaciji", rekao je Marković, prenio je portal borac-sport.com.

Cetinje - SC „Lovćen“. Gledalaca: oko 700. Sudije: Načevski i Nikolov (oba iz Makedonije). Sedmerci: Lovćen 6 (6), Borac 7 (6). Isključenja: 6, Borac 8 minuta.

Lovćen: Abramović, Jovetić 5, Kaluđerović, I. Marković 10, Stanković, Popović, Pejović, Simić, Drašković 4, Radović, Popović, Latković, Perišić 3, Lasica 2, Grbović 5, N. Marković.

Borac: Blažević 1, Sabljić 4, Panić 2, Tešić, Ljubišić, Stojanović 8, Mikić 1, Mandić, Haseljić, Šubara, Obradović 1, Karačić 4, Triundža, Celić, Đukić 8, Vranješ 1.

Šampion BiH sarajevska BiH osvojila je bod odigravši 26:26 u Skoplju sa Vardarom. U vrlo neizvjesnoj utakmici ekipe su se smjenjivale u vođstvu od gol ili dva razlike, a Bosna je pred kraj imala četiri gola prednosti, ali je Vardar uspio da u samom finišu izjednači.

Imali su Makedonci i priliku da osvoje cijeli plijen pošto su imali kontru u posljednjih desetak sekundi, ali nisu je realizovali pa je meč završen bez pobjednika.

Vardar - Bosna BH Gas 26:26 (11:10)

Sala "SRC Kale". Gledalaca 200. Sudije: Mitrović i Vesović (Crna Gora). Delegat: Dragan Načevski (Makedonija)

Vardar: Abadžić, Ristovski ( 8 odbrana i 1 penal), Stoilov, Ojleski 3, Nikolić, Simović 1, Doder 1 , Vujović 1, Kukoski, Sobol 6 (4/4), Petrić 5, Jovcevski 2, Marković 5 (1/1), Lazarov 1, Abutović 1, Angelkovski.
Trener: Veselin Vujović

Sedmerci: 5/5. Crveni karton: Jovcevski (48 minuta). Isključenja: 6 min. Izgubljene lopte: 14

Bosna: Martinović (devet odbrana), Me|ić 1, Jusufović, Tojić 2, Bašić, Čakić 4, Halibegović 1, Rakovac 2, Tatar, Vujadinović, Mujanović 2, Gorenac 2, Vražalić 4, Savić 5, Mesarić 3.
Trener: Irfan Smajlagić
Sedmerci: 3/4
Crveni karton: Mesarić (56 minuta 3h2 min)
Isključenja: 16 min
Izgubljene lopte: 10.

Još jedan remi viđen je u hrvatskom derbiju Između Neksea i Zagreba odigranom u subotu u Našicama.

Nexe – Zagreb 20:20 (11:10)

NAŠICE – Gradska dvorana. Gledatelja 3000. Suci: Nikolić, Stojković (Srbija).

NEXE: P. Lelić, Pivac, Šunjić (16); Kozina 1, Mataija 1, F. Lelić 6 (4), Mrđenović 1, Barišić-Jaman, Varvodić, Kedžo 1, Markotić 4, Slišković 5, Obad, Kević 1, Velić. TRENER: Kasim Kamenica.

ZAGREB: Šego (15+1), Ivić; Marić, Brozović, Stepančić, Kopljar 3, Matulić, Šprem, Špiler 3, Gojun 1, Horvat 4 (1), J. Valčić 1, Vukić 2, T. Valčić 3, Balić 3, Gal. TRENER: Ivica Obrvan.
SEDMERCI: Nexe 6 (4), Zagreb 1 (1).
ISKLjUČENjA: Nexe 10 minuta (Mrđenović 2+2+2 – CK u 48., Kedžo, Kević), Zagreb 8 minuta (Kopljar 2+2, Marić, Gal).

U Nikšiću je Metalurg na svom debiju savladao Sutjesku 28:22. Nikšićani su počeli silovito, poveli 7:2, nastavili do 12:6, ali su onda pali i dozvolili ekipi Line Červara da trijumfuje serijom 13:1.

Sutjeska - Metalurg 22:28 (12:9)

Dvorana Sportskog centra. Gledalaca oko 800. Sudije: Boris Šatordžija i Saša Pandžić (Banja Luka). Sedmerci: Sutjeska 4-3, Metalurg 5-3. Isključenja: Sutjeska: 18. minuta, Metalurg 10. minuta.
SUTJESKA: Jocović, Čolaković 1, Marušić, Blečić 2, Kaluđerović, Bulajić, Šekarić, Ašanin 2, Majić 8, Đođić 4, Rajković, Vučković, Đurđevac, Trifunović 1, Nikolić 2, Čizmović 2.

METALURG: Stanić, Rakčević 2, Levov, Dimovski, Mladenovski 1, Marković 8, Georgievski 3, Manaskov 5, Markoski, Majsoski 1, Stioilov 1, Angelov, Mitrevski, Stojanševski 5, Jonovski 1, Alušovski 1.

Utakmica Tatran Prešov – Crvena zvezda odgođena je zbog obaveza Zvezde u domaćem prvenstvu, a Metaloplastika i Izviđač igraće 20. Septembra. Dan kasnije biće odigran i meč prvog kola između Crvene zvezde i Neksea.