ODBOJKA (LŠ): Partizan pobijedio!

Crno-bijeli pobijedili Teruel sa 3:2 i upisali prve bodove u 4. kolu Lige šampiona.

ODBOJKA (LŠ): Partizan pobijedio! Izvor: MONDO

Odbojkaši Partizana ostvarili su prvu pobjedu u Ligi šampiona!

Poslije tri startna poraz, crno-bijeli su u beogradskim "Šumicama", u okviru četvrtog kola Grupe C, bili uspješniji od predstavnika Španije Teruela - 3:2 (25:18, 25:27, 25:23, 17:25, 15:12).

Meč je trajao 114 minuta.

Partizan i pored pobjede ostaje na posljednjem mjestu u grupi. "Parni valjak" ima dva boda, dok je Teruel na trećem mjestu sa četiri. Zaksa i Trentino su na prve dvije pozicije.

Šampion Srbije odlično je odigrao prvi set i nijednog trenutka nije dozvolio svom rivalu da ga ugrozi u vođstvu. Partizan je poslije 22 minuta od početka utakmice vodio 1:0.

Potpuno drugačiji bio je drugi dio igre.

On je pripao Špancima. Beograđani su ispustili poen prednost u finišu seta, tako da je Terul imalo prvu set loptu - nije je iskoristio. Servis greškom odbojkaša Partizana, gosti stižu i do druge priliku, koju uspijevaju da realizuju i da izjednače rezultat - 1:1. Nakon 29 minuta igre u drugom setu bilo je 27:25 u korist Terula.

Inače, Španci su u trećem kolu kao domaćini pobijedili Partizan poslije velike borbe 3:1.

Da će srpski tim osvojiti barem bod u Ligi šampiona bilo je jasno poslije trećeg seta. I u njemu je, kao i u drugom, bilo dosta uzbuđenja, ali ovaj put Partizan nije posustao do kraja.

Crno-bijeli su uspjeli da se kod rezultata 20:20 odvoje na 23:20 i da privedu set kraju. Domaćin je poveo 2:1 (25:23), a treći set trajao je 25 minuta.

Pitanje je bilo da li će Partizan da se zaustavi na bodu, ili će da osvoji još dva ili sva tri.

Domaćin je poslije novog vođstva stao što su Španci iskoristili i prilično lako i brzo stigli do izjenačenja - 25:17.

U petom, odlučujućem setu Partizan je mnogo bolje počeo, ali nije uspijevao da stvori više od dva poena prednosti. Teruel je uhvatio priključak i držao se do 10:10. Odbojkaši Partizana odlično su odigrali sam kraj seta nanizali nekoliko poena i zasluženo pobijedili - 15:12, odnosno 3:2.

Sjajnu partiju pružio je Aleksandar Minić. On je sa osvojenih 29 poena bio ubjedljivo najefikasniji i najbolji igrač utakmice. U pobjedničkom timu pratili su ga Nikola Mijailović sa 20 i Marko Nikolić sa 12 poena.

Najefikasniji u Teruelu bio je Džejms Veber sa 18 poena.

Hala u "Šumicama" nije bila ispunjena do posljednjeg mjesta, ali crno-bijeli nisu ostali uskraćeni za veliku podršku najvernijih navijača.

U narednom kolu crno-bijeli biće gosti Trentinu.