RUKOMET (SEHA) : Borac m:tel ispustio pobjedu u Šapcu

Banjalučki Borac m:tel remizirao je sa Metaloplastikom 28:28 (14:16) u zaostalom meču 9. kola regionalne SEHA lige u rukometu.

RUKOMET (SEHA) : Borac m:tel ispustio pobjedu u Šapcu Izvor: MONDO

U duelu dva bivša šampiona Evrope, Banjalučani su bili bolji većim dijelom utakmice, čak su 10 minuta prije kraja imali prednost od pet golova 26:21 , ali su uporni domaćini uspjeli da se vrate i izvuku bod.

Tačnije, imali su i priliku za pobjedu u posljednjem napadu, ali je šut Miloša Mitrovića odbranio Bojan Ljubišić. Prethodno je Branislav Obradović izjednačio za 28:28.

Najefikasniji u taboru Borca m:el su bili Srđan Trivundža i Milan Đukić sa po sedam golova, dok je Luka Mitrović sa pogotkom manje bio najbolji kod domaćeg tima.

Prvih 30 minuta pripalo je izabranicima Dragana Markovića, koji je u najavi utakmice rekao da su crveno-plavi stigli po bodove u Šabac.

Nakon što su domaći vodili 1:0 i 2:1, banjalučki tim je preokrenuo rezultat i preko Milana Đukića došao do prvog vođstva 3:2, a zatim je Marko Panić "vezao" dva gola i donio Banjalučanima prednost 5:3.

Borac m:tel je nastavio sa dobrom igrom, pa u 11. minutu ima opipljivu prednost od četiri gola - 7:3.

Najveću prednost Borac m:tel imao je u 22. minutu – plus pet (12:7), poslije cepelina Đukića i Stojanovića.

Ipak do isteka poluvremena, Šapčani su u spjeli da smanje na ponošljivih -2.

Borac m:tel je dosad iz 12 utakmica sakupio 17bodova, a Metaloplastika tri manje iz 13 mečeva. Banjalučani su trenutno sedmi, a Šapčani osmi na tabeli, što je dokaz da su ekipe podjednakog kvaliteta.

Šapčani su dva puta bili prvaci Evrope (1985, 1986), dok je banjalučki tim pokorio Stari kontinet 1976. godine.