AO: Šarapova sigurna, Kvitova mora bolje

Ruska teniserka ubjedljivo je pobijedila zemljakinju Jekaterinu Makarovu (6:2, 6:3), a Čehinja se namučila protiv Sare Erani, pogotovo u drugom setu - 6:4, 6:4.

AO: Šarapova sigurna, Kvitova mora bolje Izvor: MONDO

Poznat je i drugi polufinali par u ženskom singlu: Marija Šarapova (četvrti nosilac) - Petra Kvitova (drugi)!

Biće to okršaj teniserki koje imaju šansu da poslije Australijan opena zasjednu na vrh WTA liste, kao i Viktorija Azarenka, koja će se sastati sa prekaljenom Kim Klajsters.

Šarapova je u susretu sa Makarovom (eliminisala Serenu Vilijams) potpuno opravdala ulogu favorita i njena pobjeda nijednog trenutka nije došla u pitanje.

Kvitovoj je poslije trijumfa nad Anom Ivanović bilo znatno teže u četvrtfinalu.

Prvi set dobila je iako je dva puta izgubila gem na svoj servis, dok je u drugom bila u deficitu od 1:4, a onda osvojila pet gemova zaredom i završila posao za danas.

Šarapova (24) u karijeri ima tri grend slem titule, uključujući Australijan open 2008, dok je tri godine mlađa Kvitova za sada osvojila samo jednu titulu i to na Vimbldonu 2011.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)