• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

VATERPOLO: Zvezda izaziva Partizan

U finalu ovogodišnjeg plej-ofa prvenstva Srbije igraće Partizan i Crvena zvezda Vet. Zvezda umalo da prokocka pobjedu.

Vaterpolisti Partizana boriće se protiv Crvene zvezde Vet za 25. titulu prvaka države u svojoj istoriji.

Zvezda je izborila plasman u finale državnog prvenstva Srbije, pošto je u "majstorici" u Novom Sadu pobijedila Vojvodinu 7:6 (1:1, 4:1, 2:2, 0:2), odnosno trijumfovala u polufinalnoj seriji 2-1.

Poslije prve utakmice i prilično lake i ubjedljive pobjede Vojvodine (8:3) očekivalo se da će Novosađani ponovo na megdan Partizanu. Ali, druga utakmica u polufinalnoj seriji, koju je Zvezda dobila 7:5, nagovijestila je veliku borbu u odlučujućem duelu.

Neočekivano, ali zasluženo, Crvena zvezda je u finalu. Zvezda je odigrala onako kako je najavila - čvrstom odbranom unijela je nervozu u redove Novosađana, koji su bili daleko od igara koje su pružali u Evroligi ili u jednom od mečeva protiv Partizana u Novom Sadu.

Jugoslav Vasović je znalački vodio Zvezdin tim, a pomoć je imao u konstantno odličnom golmanu Gojku Pijetloviću.

Vojvodina je u cijeloj utakmici bila u podređenom položaju i stalno je jurila rezultat. Od prvog gola na utakmici, koji je postigao Filip Kljajević za Zvezdu, Vojvodina je bila i minusu. Uspjeli su Novosađani da izjednače na 1:1 i to je bilo posljednje poravnanje na meču.

Povela je Zvezda 3:1, potom je Vojvodina smanjila na 2:3, da bi uslijedila serija Zvezde od 4-0, za vođstvo od 7:2!

Iako je izgledalo da je sve odlučeno, uzbuđenja su tek uslijedila. Vojvodina je uzvratila identičnom serijom 4-0 i smanjila na 6:7!

Imala je priliku Vojvodina i za izjednačenje, ali je Nenad Bosančić pogodio prečku gola Zvezde na minut pre kraja meča. Zvezda je lako izgubila loptu u napadu, a potom je Vojvodina propustila novu priliku za izjednačenje.

Beogradski crveno-bijeli su sačuvali loptu do kraja utakmice i ostvarila prvu, ali najvažniju pobjedu nad Vojvodinom u Novom Sadu ove sezone.

Prva utakmica finala biće odigrana u srijedu.

VOJVODINA: Boris Vapenski 2, Milutin Mitrović, Miroslav Ranđić, Vladimir Cukić i Nenad Bosančić po jedan.

CRVENA ZVEZDA VET: Jugoslav Vasović 2, Filip Kljajević, Strahinja Rašović, Nemanja Milijanović, Marko Avramović i Nenad Stojčić po jedan.

IGRAČ VIŠE: Vojvodina 5/8, Zvezda 4/7.

(MONDO - foto: VK Vojvodina)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC