BG MARATON: Srbi harali u polumaratonu

Srpski atletičari Kristijan Tošić i Ana Subotić trijumfovali su u polumaratonskoj trci na 25. Beogradskom maratonu.

BG MARATON: Srbi harali u polumaratonu  Izvor: MONDO

Kristijan Tošić, član užičke Mladosti pobijedio je u polumaratonskoj trci na Beogradskom maratonu, i tako postao prvi pobjednik u toj disciplini iz Srbije poslije 12 godina.

On je trku istrčao za 1:10,14 časova.

Drugi je stigao Grk Janis Papadopulos, a treći je bio Miloš Milovanović iz Pančeva. Četvrto mjesto osvojio je Aleksandar Viševski iz Leposavića.

Tošić, Milovanović i Viševski su ujedno i pobjednici državnog prvenstva u polumaratonu.

U konkurenciji dama takođe je slavila Srpkinja - Ana Subotić. Uspjeh srpskih atletičara upotpunile su Marijana Čegar Lukić i Danijela Barać, koje su kroz cilj prošle druga i treća.

Ana Subotić je dionicu pretrčala za 1:24,35 sati. Ona je tako potvrdila sjajnu formu, pošto je prije sedam dana izborila plasman na Olimpijske igre u maratonu, istrčavši normu u Roterdamu.

Drugo mjesto osvojila je Marijana Čegar Lukić sa vremenom 1:25,55 sati, a treća je bila Danijela Barać sa 1:27,09 sati.