MONTE KARLO: Nadal bolji od Đokovića

Novak Đoković poražen je od Rafaela Nadala u finalu turnira Masters serije u Monte Karlu. Španac trijumfovao i osmu godinu zaredom!

MONTE KARLO: Nadal bolji od Đokovića  Izvor: MONDO

Rafael Nadal nadigrao je Novaka Đokovića i zasluženo riješio meč u svoju korist rezultatom 6:3, 6:1, poslije 79 minuta.

Time je nastavio dominaciju na turniru kojeg osvaja u kontinuitetu od 2005. godine, ujedno prekinuvši seriju od sedam poraza u duelima sa Novakom.

Posljednju pobjedu nad najboljim teniserom svijeta Nadal je izvojevao još na završnom Mastersu 2010. godine u Londonu (7:5, 6:2), nakon čega je gubio od Đokovića u finalima Indijan Velsa, Majamija, Madrida, Rima, Vimbldona, US opena i Australijan opena.

Prvi set trajao je 43 minuta, a Nadal je dva puta oduzeo servis Đokoviću, koji nije imao nijednu šansu za brejk.

Novak je osvojio šest od prvih sedam poena na meču, ali je onda ušao u seriju grešaka, a Nadal istovremeno počeo bolje da servira i sigurnije da igra sa osnovne linije.

Poslije lošeg početka uzeo je 10 od narednih 12 poena, napravio brejk za 2:1 i bez problema čuvao tu prednost do 5:3, kada mu je Novak sa četiri neiznuđene greške "poklonio" drugi gem na svoj servis.

Srpski teniser je efektnom servis-volej kombinacijom spasio prvu set loptu, ali je kod druge zabilježio svoju 14. neiznuđenu grešku i omogućio Nadalu da servisom počne drugi set.

Španac je napravio duplo manje neiznuđenih grešaka (7:14), dok su u vinerima bili izjednačeni - 8:8.

Ni u nastavku meča se nije ništa promijenilo. Nadal je nastavio svoju "žetvu" gemova - šest zaredom - i brzo stekao vođstvo od 4:0.

Indisponirani Novak nakratko se trgnuo, oduzevši rivalu servis bez izgubljenog poena. Iskoristio je svoju prvu i jedinu brejk loptu na meču, ali je već u narednom gemu Nadal uzvratio istom merom (1:5) i nakon toga je sve bilo stvar rutine za igrača koji je ovog popodneva prikazao znatno sigurniji i kvalitetniji tenis.