Troicki moćan u Bukureštu

Srpski teniser ubjedljivo pobijedio Nijemca Kamkea (6:4, 6:2) i plasirao se u četvrtfinale, gdje ga čeka Čeh Lukaš Rosol.

Troicki moćan u Bukureštu Izvor: MONDO

Poslije Australijanca Marinka Matoševića, ni Tobijas Kamke (78. na ATP listi) nije bio tvrd orah za raspoloženog Viktora Troickog.

On je poslije 92 minuta igre slavio rezultatom 6:4, 6:2, a mogao je i ubjedljivije.

Međutim, Kamke je kod vođstva Troickog od 5:0 u drugom setu i njegove serije od osam uzastopno osvojenih gemova, uspio da ublaži poraz.

Sredinom prvog seta se činilo da će Viktor imati problema, jer je Nijemac lako dolazio do brejk šansi i uspio dva puta da mu oduzme servis.

To nije pokolebalo osmog nosioca, koji je pri 2:3 i 3:4 odmah uzvraćao brejkovima i potom počeo da dominira kao rijetko kada u posljednjih godinu-dvije.

Troickog u četvrtfinalu turnira ATP 250 serije (nagradni fond 467.800 evra) čeka okršaj sa Lukašom Rosolom, koji je bio bolji od trećeg "kosturaša", Italijana Andresa Sepija - 6:1, 3:6, 6:3.

Biće to prilika da Viktor izjednači skor u međusobnim susretima na 2:2.

Janko Tipsarević, koji je u Bukureštu glavni favorit, startovaće tek u četvrtak popodne, mečom drugog kola protiv Kolumbijca Santjaga Hiralda.