RUKOMET: Ispali Leotar i visočka Bosna

Trebinjski Leotar poražen je od visočke Bosne (38:31) i zajedno sa domaćinom ispao u niži rang takmičenja.

RUKOMET: Ispali Leotar i visočka Bosna Izvor: MONDO

Davno otpisanom Kaknju na putu ka ispadanju iz Premijer lige Bosne i Hercegovine pridružili su se Leotar i Bosna iz Visokog!

U okviru posljednjeg 26. kola Leotar je želio pobjedu koja bi ga ostavila u ligi, ali su Visočani od prvog minuta nametnuli jak ritam i već poslije prvog dijela stekli solidnih četiri gola prednosti (12:8).

U nastavku su domaći dodatno pojačali gas i savladali Trebinjce (38:31), ali se ispostavilo da je to bila samo Pirova pobjeda za Visočane pošto je Krivaja u Zavidovićima razmontirala Prijedor sa 42:23 i tako obezbijedila opstanak.

Bosnu je predvodio Hurem sa deset, Mimić je postigao gol manje, dok se kod gostiju iz Trebinja istakao Pekić sa 12 pogodaka.

U taboru Krivaje briljirao je Purić sa 10 golova, Čiškušić i Omerović su postigli po šest, dok je kod Prijedorčana najraspoloženiji bio Trkulja sa pet pogodaka.

U Ligi za prvaka igraće Čelik, Konjuh i Gradačac, te učesnici regionalne SEHA lige, Borac m:tel, Sloga i Izviđač.