Udovičić preuzima Amere?

Trener Radničkog iz Kragujevca najveći kandidat za mjesto na klupi reprezentacije SAD.

Udovičić preuzima Amere? Izvor: MONDO

U finišu uzbudljive sezone, Dejan Udovoičić mogao bi da prihvati još jedan izazov.

"Sportski žurnal" otkrio je u četvrtak da je izvjesno da će bivši selektor nacionalnog tima Srbije ubuduće brinuti o najboljim američkim vaterpolistima.

"Na tom mjestu naslijediće Tonija Šredera, koji je smijenjen poslije lošeg učinka na Olimpijskim igrama u Londonu", iznosi list.

Udovičić te navode nije htio da komentariše, a to neće učiniti ni u četvrtak, pošto će na konferenciju za novinare pred meč sa Crvenom zvezdom poslati pomoćnika Dejana Jovovića.

Trofejni trener sjedio je na klupi "delfina" od 2006. godine, a pod njegovim vođstvom osvojili su 16 medalja na 17 turnira. Četvrti su bili samo na Svjetskom prvenstvu 2007. godine u Melburnu.

Američka reprezentacija napravila je posljednji veliki uspjeh na Olimpijskim igrama u Pekingu, kada je osvojila srebro. U polufinalu je pobijedila Srbiju.

(MONDO, foto: MN Press)