BUKUREŠT: Rosol zaustavio Viktora

Srpski teniser nije uspio da se plasira u polufinale turnira ATP 250 serije, u glavnom gradu Rumunije.

BUKUREŠT: Rosol zaustavio Viktora  Izvor: MONDO

Loša realizacija brejk lopti koštala je Viktora Troickog mnogo povoljnijeg rezultata u susretu sa Lukašom Rosolom, a možda i pobjede.

Viktor je u četvrtfinalu Bukurešta propustio svih 10 šansi da oduzme servis protivniku, dok je ovaj bio na vrlo dobrih 4/9 i u tim podacima se manje-više kriju razlozi eliminacije.

U prvom setu je Rosol napravio jedini brejk za vođstvo od 5:3, a potom je brejkom na startu drugog seta najavio da se neće zaustaviti na putu do pobjede.

Dvadesetsedmogodišnji srpski teniser mogao je da uhvati priključak već u sljedećem gemu, ali ga je "pokopalo" šest propuštenih prilika za izjednačenje na 1:1. Poslije toga mu je drastično opala motivacija i Čeh je sa lakoćom priveo meč kraju.

Rosol će u borbi za finale na Francuza Žila Simona, dok bi u drugom polufinalnom paru mogao da se nađe Janko Tipsarević, ako savlada Španca Giljerma Garsiju Lopeza.

Nagradni fond turnira iznosi 467.800 evra.

(MONDO, foto: ATP/Raed Krishan)