Rukometaši Bosne i Hercegovine u četvrtak u Visokom (17 h, BHT 1) dočekuju Austriju u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2014. godine u Danskoj.
Iako su praktično izgubili sve šanse da se nađu u završnici kontinentalnog šampionata, selektor BiH Dragan Marković je izjavio da će njegov tim uraditi sve da uknjiži prvu pobjedu u kvalifikacijama.
"Austrija je sigurno favorit, ali mi se ne predajemo, ovo je jedna nova grupa igrača koji će dati sve od sebe da pobijede", rekao je Marković, prenose sarajevski mediji.
Selektor BiH generalno je generalno zadovoljan onim što su njegovi izabranici uradili na pripremama na Vlašiću.
"Malo smo se umorili, tempo je bio žestok, ali smo u utorak imali samo jedan lakši trening. Tako i danas, pokušaćemo što svježiji ući u duel s Austrijom. Moram istaći da smo ovdje imali odlične uslove".
Markovića na pripremama ipak nisu zaobišli problemi.
"Kraj je sezone, veliki broj igrača je van forme, ima ih nespremnih, dosta njih nije imalo veliku minutažu. Pokušali smo za ovo kratko vrijeme da uradimo neke stvari, ali generalno, taj nas problem nespremnosti dugo mori. Igračima sam rekao da u naredne dvije godine od njih očekujem mnogo, ali da moraju ispuniti glavni preduslov, a to je da svoje ciljeve postave malo više".
Prema njegovim riječima, BiH dugo želi odlazak na neko od velikih takmičenja.
"Ali o tome se ne može misliti samo tokom okupljanja koja se dešavaju tri puta tokom ciklusa i traju po nekoliko dana. Igrači stalno moraju imati u glavi taj cilj i raditi u skladu s njim", naglasio je Marković.
Meč između BiH i Austrije igra se u četvrtak u 17 časova u Visokom.
(MONDO)